Aštuntokai pirmą kartą mokyklos istorijoje laikė A2 lygio nustatymo patikrinimą vokiečių kalba

Gegužės 17, 18 ir 23 dienomis mūsų mokyklos 8 klasių mokiniai, besimokantys vokiečių kalbos, turėjo galimybę pirmą kartą mokyklos istorijoje pasitikrinti savo vokiečių kalbos žinias. Žinių patikrinimas „Auf dem Weg zum DSD“ („Pakeliui į DSD“) vyko A2 lygiu – šis egzaminas puikiai paruošia mokinius po kelerių metų laikyti egzaminą DSD 1 diplomui gauti.

Patikrinimas buvo nelengvas – jį sudarė 4 dalys: skaitymas, klausymas, rašymas ir kalbėjimas. Kalbėjimo dalyje moksleiviai ne tik šauniai pristatė savo ruoštas 3 minučių trukmės pateiktis vokiečių kalba, bet ir daugiau nei 10 minučių sugebėjo palaikyti pokalbį su egzamino komisija tik vokiškai. Mokytojos Kristina Sagaidak ir Regina Januškevičienė didžiuojasi savo mokiniais ir jų kalbiniais gebėjimais.

Gegužės 31 dieną aštuntokams, išlaikiusiems egzaminą A2 lygiu, buvo įteikti sertifikatai. Juos teikė mūsų mokyklos direktorė ir Centrinės užsienio švietimo sistemos valdybos (ZfA) vadovas Lietuvoje Michaelis Brehmas. Šventėje taip pat dalyvavo Gėtės instituto atstovė, ilgametė mūsų mokyklos vokiečių kalbos mokytoja Margarita Repečkienė bei vokiečių kalbos mokytojos.

Moksleivių atsiliepimai apie šį egzaminą:

„Šis egzaminas labai pagerino vokiečių kalbos žinias. Manau, tai išties gerai. Man patiko jame dalyvauti. Tai neįkainojama patirtis ruošiantis laikyti egzaminus.“

„Tikrai siūlyčiau kitiems rinktis šį egzaminą, nes perpratus jo formą lengviau suprasti vokiečių kalbą!“

„Aš išmokau laisviau kalbėti vokiškai, geriausiai sekėsi pristatyti savo pateiktis, o sunkiausia buvo suprasti, kai žmonės greitai kalbėjo vokiškai.“

„Man sekėsi gerai, buvau pasiruošęs. Man visai patiko ir buvo įdomu pasitikrinti savo vokiečių kalbos žinias.“

Pagal Europos kalbų aplanką, besimokantiems užsienio kalbos gali būti nustatytas kalbos mokėjimo lygis: pradedantis vartotojas (A1 ir A2), savarankiškas vartotojas (B1 ir B2), geras vartotojas (C1 ir C2). Šią šešių kalbos mokėjimo lygių sistemą nuo A1 iki C2 pripažįsta visos Europos šalys. Mūsų mokykloje galima laikyti DSD 1 egzaminą (A2–B1 lygiu).

Daugiau apie DSD 1 diplomą informacijos rasite čia: http://www.bva.bund.de/DE/Organisation/Abteilungen/Abteilung_ZfA/Auslandsschularbeit/DSD/node.html (vokiečių kalba) ir https://en.wikipedia.org/wiki/Deutsches_Sprachdiplom_Stufe_I_and_II (anglų kalba).

Vokiečių kalbos mokytoja Kristina Sagaidak

Skip to content