5-okų olimpinė sporto šventė

Jau septintą kartą mokslo metų pabaigoje licėjaus penktokai dalyvauja olimpinėje sporto šventėje. Šiemet olimpiadoje buvo šešios rungtys: mylios bėgimas, futbolas, krepšinis, auklėtojų bei kapitonų mūšiai.
Šventė prasidėjo nuo visuotinės mankštos prieš varžybas, kurias nuotaikingai vedė teisėjų (I gimn. klasės mokinių) būrys. Mylios bėgimo rungtyje gausiausiai dalyvavo 5b klasės mokiniai (27 atstovai). Futbolo įvarčius į mažuosius vartelius geriausiai spardė 5a klasės atstovai (10 mergaičių ir 8 berniukai), iš viso pataikę 10 kartų, antroje vietoje paliko 5e ir 5c klasės atstovus, įmušusius po 6 įvarčius. Į krepšį baudas mėtė visi mokiniai. Daugiausiai per 2 minutes įmetė 5a (14), 5d (13) ir 5e (13) klasių mokiniai. Pradėjo ryškėti ir varžybų komandinės įskaitos lyderiai – 5e ir 5a klasės, surinkusios po 12 taškų. Labai didelį susidomėjimą ir aistras sukėlė estafečių varžybos – 5 greičiausi klasės berniukai ir 5 mergaitės estafetės lazdelę perdavinėjo vieni kitiems nubėgę 100 m distanciją. Visi norėjo nugalėti, sirgaliai ragino savo komandas kartu bėgdami šalia beveik visą nuotolį. Ir šioje rungtyje laimė nusišypsojo 5a klasės moksleiviams, kurie nežymiai aplenkė 5e klasę. Auklėtojos ir administracijos atstovės metė po 5 skirtingus kamuoliukus į improvizuotą krepšį. Geriausiai sekėsi 5a ir 5c klasių auklėtojoms Vilijai Bagočenkienei ir Linai Švilpienei.
Nepaliaujamai artėjo kapitonų mūšis, kuris turėjo išaiškinti stipriausią penktąją klasę. Sudėtingoje rungtyje reikėjo šuoliuoti per kliūtis, pralįsti tunelį, pranerti pro lankus, apibėgti kūgelius ir visa tai pakartoti bėgant atgal. Greičiausiai tai pavyko padaryti 5a klasės kapitonui Gustui Narkevičiui, kuris tik dviem sekundėmis aplenkė 5b klasės kapitonę Kamėją Lukoševičiūtę.
Varžybos baigėsi dalyvių apdovanojimais. Visi mokiniai apdovanoti saldžiais prizais, o nugalėtojų komanda – 5a klasės mokiniai – gavo pereinamąją taurę iš praėjusių metų olimpiados nugalėtojų (6b klasės mokinių) rankų. II vietą iškovojo 5e klasė, visą varžybų laiką sudariusi konkurenciją nugalėtojams, III vietą užėmė 5b klasė.
Vasarą linkime visiems laiką leisti aktyviai – keliauti, sportuoti, maudytis!

Kūno kultūros mokytoja Rymantė Neverauskienė