4 a klasės ekskursija į Vilniaus oro uostą

Rugsėjo 30-ąją, paskutinę gražiausio rudens mėnesio dieną, nuo pat ryto buvo apėmusi pakili nuotaika: švietė saulė, už lango padykęs vėjelis šokdino medžių lapus, o 4 a klasės mokiniai užsakytu autobusu vyko į oro uostą. Išlipę tvarkingai perėjo gatvę ir jau galėjo įsijausti į keliautojų vaidmenį – nužygiavo į išvykimo salę. Čia keleiviai registruojami į skrydžius, priimamas bagažas, išduodami įlaipinimo bilietai.

Mokinukai, visai kaip oro uosto darbuotojai, apsivilko ryškias liemenes, sėdo į autobusą ir vyko į savo ypatingą kelionę po oro uosto teritoriją, kur kiti patekti negali. Laukia daug smagių akimirkų – oro uosto perimetras net 12 kilometrų.

Kelionės vadovė, lėtai riedant autobusu, pasakojo įvairių faktų ir įdomybių iš oro uosto kasdieninio gyvenimo. Pavyzdžiui, vienai lėktuvo padangai pagaminti reikia net 80 lengvojo automobilio padangų. Lėktuvo degalų bakai yra sparnuose. Vaikai pamatė, kaip pilamas aviacinis kuras iš cisternos į lėktuvo bakus, stebėjo, kaip į bagažo skyrių kraunami keleivių lagaminai, o tiesiai prieš akis nusileido lėktuvas. Ketvirtokai pravažiavo didelius angarus (juose lėktuvai remontuojami) ir skrydžių valdymo bokštelį (jame verda labai atsakingas darbas: reguliuojamas lėktuvų pakilimas, nusileidimas, duodami leidimai kilti, nustatomos aukščio ir krypties trajektorijos).

Paskui vaikai nuvyko į labai ypatingą vietą – į vadinamąją VIP salę. Ten savo lėktuvų laukia ypatingi asmenys: politikai, užsienio šalių žvaigždės, labai turtingi verslininkai, taip pat mūsų šalies prezidentė, kuri turi net ir savo asmeninę erdvę šioje laukimo salėje. Ketvirtokai turėjo galimybę joje pabūti, pasėdėti minkštuose krėsluose ir pasišnekučiuoti kaip tikrai ypatingi svečiai.

Nuostabi kelionė ėjo į pabaigą. Autobusas atvežė vaikus prie keleivių terminalo, išlaipino ir atsisveikino. Gavę po atminimo dovanėlę, mokiniai atidavė savo specialiuosius leidimus. Kad būtų tikroviškiau, kiekvienas sau susigalvojo šalį, iš kurios ką tik atskrido, ir pakliuvo į atvykimo salę – ten, iš kur prasidėjo kelionė. Žengdami tolyn turbūt kiekvienas pagalvojo, kad tikrai čia sugrįš kaip tikri keliautojai, vykstantys į savo svajonių šalį!

Adomo mama Lina Juzakėnienė

Skip to content