汉语桥 Lietuvos gimnazistai pirmą kartą varžėsi kinų kalbos žinių konkurse Kinijoje

Vilniaus Gedimino technikos universiteto inžinerijos licėjaus gimnazistė Julija Aleksaitytė ir Klaipėdos Ąžuolyno gimnazijoje kinų kalbos besimokantis Artemas Dragunovas pirmą kartą Lietuvai atstovavo tarptautiniame konkurse „Kinų kalbos tiltas“ (,,Hanyu Qiao”) Kinijoje.  Tai kinų kalbos žinių konkursas komandoms iš viso pasaulio.

Abu moksleiviai grįžo į Lietuvą apdovanoti teise mokytis Kinijoje kinų kalbos pusę metų su stipendija.

Vilniaus universtiteto Konfucijaus klasė – galimybė mokytis kinų kalbos ir pažinti šios šalies istoriją kultūrą – VGTU licėjuje pradėjo veikti prieš trejus metus, 2014 – ųjų rugsėjį.

Licėjaus IV gimnazinės klasės mokinė J. Aleksaitytė kinų kalbos mokosi antrus metus. Vasarą Julija ir dar šeši mūsų licėjaus mokiniai dvi savaites ilsėjosi ir gilino kinų kalbos žinias VU Konfucijaus instituto organizuotoje vasaros stovykloje Kinijoje (http://www.vgtulicejus.lt/vgtu-inzinerijos-licejaus- gimnazistu-vasaros- stovykla-kinijoje/ ).

„Supratau, kad mano kelionės tikslas yra kuo geriau atstovauti Lietuvai, jos kultūrai ir pasinaudoti galimybe įgyti kuo daugiau patirties, susipažinti su įvairių kultūrų atstovais, pagilinti kinų kalbos žinias“, – pasakoja Julija.

Konkurso dalyviai aplankė Didžiąją kinų sieną, Uždraustąjį miestą, Vasaros rezidenciją, Jiuxiang urvus, Akmenų mišką ir kitas įspūdingiausias Pekino bei Kunmingo vietas.

„Tačiau pagrindinis organizatorių tikslas – išsiaiškinti, kurios valstybės komanda verta būti nugalėtoja atsižvelgiant į kinų kalbos žinias, artistiškumą ir į ryšį su Kinijos kultūra. Šiemet konkurse dalyvavo visos Baltijos šalys, o Lietuva – pirmąjį kartą“, – dalijasi įspūdžiais Julija.

Pirmas konkurso etapas – egzaminas kinų kalba, antrasis – prisistatymas ir dialogas konkurso metu gautomis temomis. Trečiasis etapas leido parodyti savo gebėjimus, atskleisti talentus, pademonstruoti kaligrafijos, tapybos, piešimo, karpymo įgūdžius.

Pasibaigus trims etapams į kitą turą pateko 20 komandų, o finale varžėsi Australijos, JAV, Mongolijos, Mozambiko ir Rusijos komandos. Dėl artistiškumo, publikos ovacijų ir kinų kalbos tarimo pergalę pasiekė JAV komanda.

„Šią akimirką, kai emocijos dar visiškai šviežios, galiu prisipažinti, kad šis „Hanyu Qiao“ konkursas – tai geriausias dalykas, nutikęs mano gyvenime. Tai buvo trys savaitės pačių įvairiausių jausmų, potyrių ir keisčiausių posūkių bei sprendimų. Šis projektas praturtino kiekvieną šio konkurso dalyvį ir visuomet liksiu dėkinga už tokią neįtikėtiną galimybę atstovauti Lietuvai“, – sako Julija.

Julijos Aleksaitytės įspūdžiai iš konkurso ,,Hanyu Qiao”. Skaityti čia

 

 

Regina Mikalauskienė, direktorė

Skip to content