Ypatingos mokinių patirtys Zoknių oro uoste bei NATO bazėje

2024 m. gegužės 29 d. 6b ir 5e klasių mokiniai, lydimi klasių vadovų Domanto Savicko ir Tado Prakapo, vyko į Šiaulius, kur turėjo unikalią galimybę apsilankyti Zoknių oro uoste, pabendrauti su ten dirbančiais Lietuvos karinių oro pajėgų kariais, iš arti pamatyti Lietuvos kariuomenės naudojamus orlaivius Spartan ir L410 bei patyrinėti abu lėktuvus ne tik iš keleivio pozicijos, bet ir „pasimatuoti“ piloto vietą. Mokiniai aplankė ir Zokniuose esančią NATO bazę, kurioje šiuo metu NATO oro policijos misiją atlieka Lietuvoje esančios Ispanijos karinės oro pajėgos. Ypatinga patirtis – iš arti pamatyti kovinius naikintus F16 bei bendrauti su Ispanijos karinių oro pajėgų kariais!

Vilniaus universiteto Šiaulių akademijoje mokiniai aplankė pinigų muziejų, aplankė lietuviškų centų kambarį bei pamatė dvi ypatingas knygas – didžiausią Lietuvoje išleistą knygą, kurios svoris net 140 kg ir kuri užfiksuota Lietuvos rekordų knygoje, ir mažiausią knygą, esančią universitete.

Po rimtų edukacijų kaipgi neapsilankyti „Rūtos“ šokolado fabrike! Čia mokinių laukė kūrybinės saldžios patirtys – kiekvienas pasigamino savo saldumynus pasitelkdami fantaziją, pamatė gyvą kakavos medį, sužinojo, kaip į Europą atkeliavo kakava, o tuo pačiu ir šokoladas.

Aplankytas ir Šiaulių simbolis – Geležinė Lapė.

Dėkojame vaikus lydėjusioms mokinių mamoms: Mildai Ž., Rasai A. ir Jekaterinai S.-D., kuri buvo viena iš pagrindinių šios kelionės organizatorių bei iniciatorių.

Skip to content