Vokiečių kalbos diena

Hallo! Spalio 22 dieną mokykloje buvo paminėta Vokiečių kalbos diena. Mokiniai, licėjuje besimokantys vokiečių kalbos, iš ryto visus pasitiko besisveikindami vokiškai ir vaišindami mokyklos bendruomenę vokiškais skanėstais – bretzeln, per ilgąją pertrauką dainavo karaokę vokiškai, o per kitas pertraukas mokyklos koridorius užpildė… vokiška muzika! Likusiomis savaitės dienomis 5-ose klasėse vyks smagios viktorinos, kurias ves 8a klasės mokiniai, o laimėtojų laukia šventės rėmėjų prizai. Auf wiedersehen!

Renginys yra Vokiečių kalbos dienų 2018 „Ö kaip vokiškai?“ iniciatyvos dalis. Projektas organizuojamas visoje Lietuvoje, prie jo šiemet prisijungė daugiau kaip 200 institucijų. Šia iniciatyva siekiama pabrėžti vokiečių kalbos vaidmenį Lietuvos švietimo ir kultūros įstaigose, versle ir kitose gyvenimo srityse. Projektą inicijavo Vokietijos Federacinės Respublikos ambasada Lietuvoje, Goethe`s institutas, Centrinė užsienio švietimo sistemos valdyba (ZfA), Vokietijos akademinių mainų tarnyba (DAAD) ir Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai (AHK). Daugiau informacijos: www.vokiskai.lt.

Vyresniųjų klasių mokiniai dalyvavo renginyje „Karjeros forumas”, kurio metu jie išgirdo svarbios informacijos apie vokiečių kalbos pritaikymą studijoms, stažuotėms, darbui (ypač verslo ir inžinerijos srityse) bei asmeniniam tobulėjimui. Renginio globėjas LR Ūkio ministras Virginijus Sinkevičius teigė: „Vokietijos bendrovės kasmet įdarbina vis daugiau Lietuvos gyventojų, todėl, kalbant verslo terminais, vokiečių kalbos žinios yra akcijos, kurių vertė metai iš metų tik augs.“

Vokiečių kalbos mokytoja Kristina Sagaidak

Skip to content