Vilniaus universiteto ir Lietuvos mokyklų projektas anglų kalba

2021 m. spalio 22 d. VGTU inžinerijos licėjaus gimnazistai Kamila (IIIc), Raigardas (IIc), Roberta (IIb), Gabrielė (IIb), Vakaris (IIb), Vytautas (IIb), Džiugas (IIb), Ula (IIb), Deividas (IIb) ir Gerda (IIb) dalyvavo Vilniaus universiteto organizuotoje virtualioje tarptautinėje konferencijoje „Linguistic, Educational and Intercultural Research 2021”, kurios metu buvo pristatytas 2020-2021 m. projektas “New Methodological Approaches to Teaching about Disinformation Discourses in LT High Schools and Universities” ir sėkmingiausias komandoje sukurtas video dezinformacijos tema anglų kalba.

Projekto vadovas prof. Adam Mastandrea supažindino klausytojus su metodika, kurią mokiniai ir universiteto studentai taikė atlikdami lingvistinius tyrimus atskirose komandose. Video pranešime mokiniai pristatė savo tyrimo rezultatus ir kaip jiems sekėsi atpažinti melagingos informacijos atvejus viešajame diskurse skirtingomis temomis. Su projekto tema ir dalyvių kurtais video pranešimais galima detaliau susipažinti projekto Youtube kanale: https://www.youtube.com/channel/UCeomfGIx4YNgFPkm1s-X5Mw

Džiaugiamės, jog mokiniai turėjo unikalią galimybę mokytis iš universiteto dėstytojų, savo bendraamžių bei universiteto studentų, pritaikyti mokslinę teoriją praktiškai ir prisidėti kuriant metodinę medžiagą, prieinamą kiekvienam, besidominčiam dezinformacijos problema. Didžiuojamės turėdami nuostabiai kūrybingų, žingeidžių ir kritiškai mąstančių mokinių, atstovaujančių VGTU inžinerijos licėjui tarptautinėje bendruomenėje!

 Anglų kalbos mokytoja Vitalija Jankauskaitė-Jokūbaitienė