Viktorina „Skaitykime su Astrida Lindgren“

Vasario 22 dieną 5-tų klasių mokiniai rinkosi į aktų salę, kur vyko literatūrinė viktorina Skaitykime su Astrida Lindgren. Renginio pradžioje 8c klasės mokinė Goda papasakojo apie garsios švedų rašytojos, kūrusios tik vaikams ir jaunimui, gyvenimą ir kūrybinę veiklą. Po to užvirė įnirtinga kova, nes kiekviena komanda troško įrodyti, kad yra pati kūrybiškiausia, smalsiausia ir perskaičiusi daugiausiai A. Lindgren knygų.

Viktoriną sudarė trys turai: pradžioje penktokai pristatė namų darbų užduotis, antrajame ture komandos gvildeno suktus klausimus, o trečiajame susikovė kapitonai. Paskutinis turas buvo lemiamas, pareikalavęs ne tik žinių, bet ir greitos orientacijos.

Renginio pabaigoje visos komandos buvo apdovanotos padėkos raštais, atminimo dovanėlėmis ir saldžiais prizais. Tikimės, kad ši literatūrinė viktorina ne vieną paskatins atidžiai skaityti knygas, domėtis rašytojų gyvenimu, asmenybe, nes, anot A. Lindgren, tik „knyga, knyga, dar kartą knyga. Niekas taip neišjudina ir neugdo vaiko fantazijos kaip knyga“.

Lietuvių kalbos mokytoja Irena Vėbrienė

Skip to content