VGTU inžinerijos licėjuje paminėta Pasaulinė diabeto diena

Lapkričio 14-ąją minima Pasaulinė diabeto diena. Cukrinis diabetas (CD) – lėtinė neinfekcinė liga, kuria susergama dėl nepakankamos insulino gamybos kasoje arba sutrikusio jo veikimo audiniuose. Šiai dienai paminėti licėjaus jaunasis lektorius Arnoldas Cijunaitis (8a klasė) pravedė įsimintinas ir įdomias pamokas apie cukrinį diabetą visų septintų klasių mokiniams ir vienai penktokų klasei. Arnoldo Cijunaičio pranešimo klausėsi ir mokytojai. Jiems lektorius buvo paruošęs atskirą pranešimą.

Mokiniai sužinojo, kas yra CD: kokie yra jo tipai, būdingi požymiai, mitybos principai, kurių privalu laikytis sergant šia liga, ligos profilaktika ir pirmosios pagalbos žingsniai susidūrus su šios ligos atveju. Labai svarbu žmonėms, turintiems padidėjusią debeto riziką, profilaktiškai tikrintis gliukozę kraujyje.

Fizinė veikla yra svarbi diabeto gydymo sudedamoji dalis. Fizinę veiklą tinkamai derinant su dieta ir medikamentais, galima pasiekti gerų rezultatų. Reguliari fizinė veikla turi daug teigiamų savybių ir padeda. Racionali mityba, fizinis aktyvumas – svarbiausi CD profilaktikos veiksniai.

Sergant CD svarbiausia tinkamai maitintis, optimaliai suderinti maisto ir vaistų vartojimą, normalizuoti kūno svorį, siekti kuo normalesnių glikemijos, lipidų bei arterinio kraujospūdžio rodiklių. Būtina atkreipti dėmesį į suvartojamų angliavandenių kiekį. Rekomenduotina, kad racione vyrautų sudėtiniai angliavandeniai (juoda duona, makaronai, ryžiai, grikiai ir kt.).

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Violeta Simonavičiūtė

Skip to content