Europos Komisijos komisarės Mariya Gabriel vizitas licėjuje

2023 m. vasario 7 d. VGTU inžinerijos licėjuje lankėsi Europos Komisijos narė Mariya Gabriel, atsakinga už inovacijų, mokslinių tyrimų, kultūros, švietimo ir jaunimo sritis. Viešnią atlydėjo LR Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Marius Vaščega. Į susitikimą atvyko ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto rektorius prof. dr. Romualdas Kliukas bei studijų prorektorė doc. dr. Živilė Pačiauskienė.

Garbingus svečius sutiko licėjaus direktorė dr. Lina Bagdžiūnaitė-Litvinaitienė, sveikinimo žodį susirinkusiems tarė direktorės pavaduotoja ugdymui Ernesta Smalinskė. Komisarė susitiko su licėjaus bendruomene, diskutavo su mokiniais apie Europos švietimo bei inovacijų aktualijas, Europos ateitį, jaunimo galimybes, domėjosi licėjaus STEAM erdvėmis bei ugdymo proceso organizavimo išskirtinumais. Pokalbio su licėjaus gimnazistais metu EK narei M. Gabriel svarbu buvo išgirsti jaunimo nuomones apie Europos aktualijas, atsakyti į rūpimus klausimus.

Šiam vizitui VGTU inžinerijos licėjus pasirinktas kaip vienintelė Lietuvos bendrojo ugdymo mokykla, kurios parengtas ir įgyvendintas „Erasmus+“ programos projektas „Creation and Integration of STEAM Model in General Education“ 2022 m. rudenį pelnė tarptautinį pripažinimą ir laimėjo Europos Komisijos įsteigtą Europos novatoriško mokymo apdovanojimą „EITA 2022“ („European Innovative Teaching Award 2022“) ir buvo apdovanotas Švietimo ir mainų paramos fondo apdovanojimų ceremonijoje Lietuvoje bei Briuselyje (Belgijoje) vykusiame „Erasmus+“ programos projektų renginyje. Projekto metu parengta STEAM ugdymo metodinė dalis bei gerosios praktikos pavyzdžiai; projektas įgyvendintas kartu su Portugalijos ir Turkijos partneriais.

Apie vizitą Europos komisijos atstovybė Lietuvoje:
Europos komisijos narės Mariya Gabriel apsilankymas VGTU inžinerijos licėjuje (2023.02.07)

 

Skip to content