VGTU inžinerijos licėjaus mokiniai kūrė virtualų miestą Marse

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Fundamentinių mokslų fakultetas toliau tęsia bendradarbiavimą su VGTU inžinerijos licėjumi.

VGTU Inžinerinės grafikos katedros lektorius Edgaras Timinskas kartu su 12 klasės mokinių grupėmis bei jų mokytojais antrą kartą organizavo virtualių miestų projektavimą. Miestai buvo projektuojami Marse. Šių užsiėmimų tikslas – supažindinti mokinius su projektavimo technika ir metodais bei praktiškai įtvirtinti žinias sukuriant virtualų miestą.

Susiskirstę į komandas, mokiniai išanalizavo, kokie statiniai mieste yra svarbūs, ir, išsirinkę po vieną statinį, su juo dirbo semestro metu: detaliai aprašė statinio paskirtį, formą, rado panašių pastatų atitikmenų Lietuvoje bei svetur. Išsirinkę labiausiai patikusį pavyzdį, mokiniai pradėjo formuoti skaitmeninį jo modelį: sukūrė eskizus, pasiruošė statinio modelį projektavimui. Šį kartą mokiniai pasirinko projektuoti šiuos statinius: mokyklą, darželį, universitetą, kalėjimus, prekybos centrus, resursų saugyklą, kosminių laivų remonto dirbtuvę, deguonies gaminimo fabriką, viešbutį, ligoninę, banką, oranžeriją, parką ir apsauginį kupolą.

Užsiėmimų metu mokiniai susipažino su profesionalams skirtais skaitmeninės statybos (BIM) projektų rengimo įrankiais ir juos taikydami modeliavo supaprastintą pasirinkto statinio modelį. Modeliavimui buvo naudojamos priemones, kurios veikia internetinėje naršyklėje „Autodesk FormIT“. Tai leido mokiniams nenutrūkstamai dirbti užsiėmimų metu universitete, mokykloje ir namuose. Per debesų talpyklą jie galėjo prisijungti prie savo projekto iš bet kurios vietos. Po užsiėmimų visų grupių projektai buvo sujungti į vieną bendrą dviejų miestų modelį, kuris buvo perkeltas į virtualią erdvę.

Paskutinio užsiėmimo metu mokiniai apsilankė VGTU „LinkMenų fabriko“ virtualios realybės (VR) laboratorijoje, kur susirinkusiems pristatė savo komandos projekto koncepciją ir tai, kaip jiems sekėsi įgyvendinti pasirinkto projekto idėją. Pristatymo metu mokiniai ir mokytojai pasivaikščiojo po virtualius mokinių sukurtus miestus.

Skip to content