Trečiokų projektas „Užsiaugink drugelį pats“

Rugsėjo – spalio mėnesiais licėjaus 3a ir 3b klasės mokiniai vykdė projektą „Užsiaugink drugelį pats“, kurio metu stebėjo į stebuklą panašų Caligo memnon drugelių gyvenimo ciklą. Drugelių vikšreliai beveik 2 savaites maitinosi kanų lapais, tada susivyniojo ir virto lėliukėmis, iš kurių netrukus išsirito spalvingi, margi ir dideli drugeliai. Mokiniai noriai drugelius prižiūrėjo, maitino citrusiniais vaisiais.

Per įvairius mokomuosius dalykus trečiokai pažvelgė į šių vabzdžių pasaulį: dalyvavo entomologijos edukacijoje, kurioje buvo apžvelgiama vabzdžių įvairovė, žiūrėjo filmą apie drugelių vystymąsi, jų mitybą, rinko informaciją apie drugelius, darė plakatus, kūrė drugelių vitražus, modeliavo juos iš popieriaus, vaizdavo drugelių gyvenimo ciklą, mokėsi dainą „Drugeliai“, nagrinėjo V. Žilinskaitės tekstą „Robotas ir peteliškė“. O per dorinio ugdymo pamoką žiūrėjo filmą „Drugelių cirkas“, po peržiūros diskutavo apie tai, kad kiekvienas gali pavirsti gražiu drugeliu bei atskleisti savo talentus.

Projektas padėjo mokiniams pažinti gyvąją gamtą, ugdyti meilę jai, daugiau sužinoti apie drugelius, plėtoti kūrybinius gebėjimus, saviraišką.

Pradinio ugdymo mokytojos Lina Kairiūkštienė, Jovita Andrijauskaitė


Projektas "Užsiaugink drugelį pats" (2019.10.22)