Tarptautiniai jaunimo mainai „Sharp mind – strong voice“

Liepos 29 – rugpjūčio 6 dienomis netoli Vilniaus esančiame mokymų centre „Daugirdiškės“ vyko tarptautiniai Erasmus+ jaunimo mainai „Sharp mind – strong voice“, kuriuose dalyvauti buvo kviečiami jaunuoliai, siekiantys DofE programos ženklelio. Iš viso į mainus atvyko 28 dalyviai iš Čekijos, Slovakijos, Slovėnijos bei Lietuvos, tarp jų ir VGTU inžinerijos licėjaus IVb klasės mokinė Justė Burneikytė.

Projekto tikslas – ugdyti jaunuolių kritinio mąstymo, propagandos atpažinimo, žurnalistikos įgūdžius, suteikti žinių žmogaus teisių, tautinių mažumų tema. Dalyviai ne tik tobulino savo kompetencijas patys rengdami projektus, pristatymus bei atlikdami įvairias praktines užduotis, bet ir klausėsi kviestinių svečių mokymų, kuriuos vedė ir programos „Renkuosi mokyti“ dalyvė, buvusi mūsų mokyklos pilietinio ugdymo mokytoja Roberta Žižienė. Ji kalbėjo kritinio mąstymo, pabėgėlių, tolerancijos temomis.

Nors dienotvarkė buvo gana intensyvi, dalyviai džiaugėsi saulėtomis dienomis leisdami laiką kartu tarpkultūrinėje bendraminčių aplinkoje. Verta paminėti, jog mainų laikotarpiu buvo surengtas tautinis vakaras, vyko ekskursija į Trakus, kur buvo renkama informacija apie karaimų bendruomenę, taip pat buvo žaidžiamas orientacinis žaidimas Vilniaus mieste. Kiek vėliau jaunuoliai, susibūrę į tarptautines bei nacionalines komandas, rengė žurnalistinius projektus (rašė straipsnius, kūrė vaizdo filmukus). Galiausiai programos pabaigoje visi jaunimo mainų dalyviai gavo „Youthpass“ sertifikatą, patvirtinantį neformaliojo ir savaiminio mokymosi rezultatus.

Būsimoji mokyklos abiturientė džiaugiasi dalyvavusi šiame projekte ir skatina kitus aktyviai įsitraukti į panašias veiklas, įgyti tarptautinės patirties bei naujų pažinčių!

IVb klasės mokinė Justė Burneikytė

Skip to content