Tarptautinės bendrovės AIG karjeros renginys ,,Greenlight for Girls“

Gegužės 24 dieną net 21 mūsų mokyklos septintokė dalyvavo tarptautinės bendrovės AIG renginyje „Greenlight for Girls“ (greenlightforgirls.org), skirtame skatinti mergaites rinktis STEM (tiksliųjų mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos) studijas bei karjerą.  Socialiai atsakinga bendrovė AIG ir organizacija „Greenlight for Girls“ nuolat skatina mergaites ir moteris rinktis studijas šiose srityse, kuriose dominuoja vyrai.

Renginys vyko visą dieną Valstybinio mokslinių tyrimų instituto Fizinių ir technologijos mokslų centre (Saulėtekyje). Mergaitės turėjo galimybę išbandyti savo jėgas STEM dirbtuvėse, susipažinti su šiuo metu veikiančia Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos CERN interaktyvia paroda. Paroda „Accelerating Science“ supažindina su didžiausiomis visatos paslaptimis ir griauna stereotipą, esą fundamentalusis mokslas nesuprantamas ir nuobodus. Šiuolaikiniai tyrimai buvo pateikti itin vizualiai ir paprastai, nes ši CERN paroda sukurta specialaus pasirengimo neturinčiai auditorijai, todėl puikiai buvo suprantama ir moksleivėms.

Nuo pat pirmos minutės renginys įtraukė merginas, joms buvo išdalyti balti chalatai, kuriuos galėjo dekoruoti spalvotais žymekliais. Visos 100 mergaičių iš penkių Vilniaus miesto mokyklų buvo suskirstytos į 5 grupes, kiekvienai grupei priskirta vadovė. Vienu metu vyko skirtingi grupiniai užsiėmimai: mokinės sprendė tikimybių teorijos užduotis, išskyrė savo DNR, matavo, kaip sklinda garsas, dažė gyvas gėles, dirbo lazerių laboratorijose, išbandė virtualius akinius, atliko kitus inovatyvius bandymus.

Tai buvo įspūdinga diena:  mūsų moksleivės galėjo iš arti susipažinti su mokslu, taikyti žaismingą, puikiai šiai amžiaus grupei tinkančią „Greenlight for Girls“ metodologiją,  išgirsti moterų, dirbančių inžinerijos, matematikos ir kitose mokslo srityse,  karjeros istorijų.

Norime padėkoti bendrovei, kuri sudarė išskirtinę galimybę mergaitėms patirti, kokių profesijų žmonės dirba Valstybinio mokslinių tyrimų instituto Fizinių ir technologijos mokslų centre.

Ugdymo karjerai koordinatorė Loreta Dirsienė

Skip to content