Šventėme Juodosios gyvatės metus

Mūsų mokykloje jau trečius metus veikianti Kinų kalbos ir kultūros studiją vasario 7 dieną surengė Kinų Naujųjų metų šventę Mikalojaus Daukšos mokyklos mokiniams ir mokytojams. Vasario 10 dieną kinai ir visa tolimoji Azija sutiks Naujuosius Juodosios gyvatės metus. Sekdami tūkstantmetėmis tradicijomis Naujųjų metų išvakarėse jie gamina koldūnus – tradicinį šventinį patiekalą, kurio paskanauti mokytojos Anžela ir Ieva pakvietė ir mūsų mokyklos kolektyvą.

Šventėje dalyvavusios viešnios iš Vilniaus universiteto Konfucijaus instituto papasakojo apie Kinų Naujųjų metų šventimo tradicijas Kinijoje. Konfucijaus instituto direktorė Wang Liying parodė, kaip ruošiamas tradicinis kiniškų koldūnų įdaras ir pamokė, kaip reiktų susukti koldūnus, primenančius senovės Kinijos pinigus ir žadančius šeimai visus ateinančius metus nešti perteklių.

Kartu su vaikais koldūnus suko ir jų mamytės bei močiutės, vaikų susuktus koldūnus skanavo ir šventėje dalyvavusios mokytojos. Visi buvo labai patenkinti ir laimingi sužinoję ir išmokę tiek daug nauja. Mokyklos svečiai turėjo progą apžiūrėti mokyklos fojė eksponuotą Kinų kalbos ir kultūros studiją lankančių vaikų sukurtų tapybos ant ryžių popieriaus darbų parodėlę.

Nuo vasario mėn. vidurio Mikalojaus Daukšos mokykloje Konfucijaus instituto mokytoja, atvykusi iš tolimosios Kinijos, pradės mokyti kinų kalbos, todėl visus norinčius kviečiame registruotis pas mokytojas Anželą ir Ievą, kurios suteiks daugiau informacijos apie pamokas.

Kinų kalbos ir kultūros studijos mokytoja Ieva Rutė

Skip to content