STEM School Label mokslo dirbtuvės Briuselyje

2019 m. rugsėjo 20-21 dienomis VGTU inžinerijos licėjaus administracijos atstovai – direktoriaus pavaduotojos ugdymui Ernesta Smalinskė ir Lina Bagdžiūnaitė-Litvinaitienė – lankėsi Briuselyje vykusiose 33rd Science Projects Workshop in the Future Classroom Lab“ mokslinėse dirbtuvėse, kurių metu kartu su kolegomis iš Lietuvos, Portugalijos, Turkijos, Prancūzijos, Maltos, Serbijos, Belgijos, Šveicarijos, Graikijos, Italijos, Ispanijos, Švedijos, Rumunijos ir Šiaurės Makedonijos nagrinėjo STEM modelio integravimą į bendrojo ugdymo procesą bei dalijosi patirtimi.

Dvi dienas trukusiose mokslo dirbtuvėse dirbdami tarptautinėse grupėse dalyviai gilinosi į projektinėmis veiklomis bei tyrimais grįstą ugdymo procesą, aptarė vertinimo aspektus ugdymo procese, diskutavo apie lyderystės sąvoką ir svarbą siekiant ugdymo proceso kokybės bei darbuotojų kvalifikacinių įgūdžių tobulinimo galimybes. Buvo kalbama apie mokyklos bei kitų institucijų bendradarbiavimo svarbą siekiant užtikrinti mokslo bei praktinių įgūdžių dermę taip suteikiant mokiniams galimybę suvokti teorijos ir praktinio žinių pritaikomumo galimybes. Akcentuotas komunikavimo ir bendradarbiavimo būtinumas švietimo institucijoje. Dalyviai supažindinti su interaktyviais ir virtualiais įrankiais, įgalinančiais mokytoją kurti novatorišką, šiandienos jauno žmogaus poreikius atliepiantį ugdymą. Ypatingas dėmesys skirtas svarbiausių XXI a. žmogui būtinų įgūdžių bei kompetencijų analizei.

VGTU inžinerijos licėjus dar 2019 m. pavasarį įsitraukė į European Schoolnet (Scientix / STEM School Label) projektą, pelnė Competent ženklelį ir buvo išrinktas STEM School Label mokykla-ambasadore, sėkmingai įgyvendinančia STEM ugdymo procese. Kaip šio projekto dalyvis, licėjus ir toliau kryptingai sieks profesionalumo bei tobulėjimo integruojant STEM modelį į bendrąjį ugdymą.

Daugiau apie renginį – www.scientix.eu/spw33-at-fcl-after

Skip to content