STEAM TEAM: nacionalinis jaunųjų inžinierių čempionatas 2024

Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės asociacija LINPRA pakvietė 5-8 kl. 9-12 kl. moksleivius į nacionalinį jaunųjų inžinierių čempionatą STEAM TEAM 2024 susirungti dėl geriausių jaunųjų inžinierių titulo nacionaliniu mastu. Konkurso pagrindinė užduotis – sukurti unikalią Goldbergo mašiną pasitelkiant STEAM žinias.

Vilniaus regiono komandų pusfinalis įvyko balandžio 25 d., jame dalyvavo dvi licėjaus mokinių komandos. Jungtinė 5d ir 7e klasių mokinių komanda „Jaunieji inžinieriai“ su vadove, inžinerijos mokytoja, Jolita Stapurevičiūte bei 6b klasės komanda „Inžinerija vienija“ su vadove inžinerijos mokytoja Lina Zajančkauskiene.

Pusfinalio metu komandos per dvi valandas renginio vietoje surinko savo Goldbergo mašinas (sujungė iš anksto pagamintas dalis), jas pristatė vertinimo komisijai. Dirbdami mokiniai turėjo įgyvendinti įvairius užduoties kriterijus: 

  • Mašinos konstrukcijoje panaudoti ne mažiau nei 5 skirtingas tarpusavyje besijungiančias mašinos grandis;
  • Mašina privalo spręsti pačių sugalvotą problemą;
  • Į mašinos mechanizmą integruotas 50 cm tiltas;
  • Mašinos veikimo pabaigoje turi įsijungti bet koks el. prietaisas;
  • Mašinos veikimo mechanizmas turi pakilti iki 2 m aukščio;
  • Mašinos veikimo trukmė – ne mažiau kaip 15 sek.

 

Džiugu, kad dalyvaudami šiame čempionate mokiniai labai naudingai praleido laiką ir pasisėmė įvairių patirčių: stiprino komandinio darbo įgūdžius, mokėsi sutarti ir susitarti, sprendė kylančias problemas, įgyvendindami savo viziją ieškojo įvairių įdomių sprendimų.

Sveikiname VGTU inžinerijos licėjaus komandą „Jaunieji inžinieriai“ laimėjus pusfinalio Vilniaus mieste etapą ir patekus į nacionalinį STEAM TEAM 2024 jaunųjų inžinierių čempionatą, kuris vyks gegužės 17 d. Balttechnika 2024 parodos metu Lietuvos parodų ir kongresų centre „LITEXPO“.

Linkime išlaisvinti kūrybiškumą ir kuo didžiausios sėkmės finale!

 

STEAM TEAM: nacionalinis jaunųjų inžinierių čempionatas 2024 (2024.04.25)

Skip to content