Startuoja naujasis Erasmus+ projektas „Universe – an Odyssey of Space and Time“

2017 m. gruodžio 7-8 d. VGTU inžinerijos licėjuje vyko tarptautinio Erasmus+ projekto „Universe – an Odyssey of Space and Time“ pirmasis projekto partnerių susitikimas, kuriame dalyvavo mokytojai iš Nyderlandų, Ispanijos, Portugalijos, Jungtinės Karalystės ir Lietuvos.

Svečius sveikino licėjaus direktorė Regina Mikalauskienė, su šalies kultūrinio paveldo liaudies dainomis bei šokiais sutiko mokiniai, vadovaujami mokytojų Ingos Bessmertnajos ir Godos Kovalenkienės. Po šventinės programos visų šalių partneriai pristatė savo mokyklas, pasakojo apie savo šalį, susipažino su mūsų mokykla, mokytojais bei mokiniais.

Tolimesnė pažintis vyko ugdymo proceso metu. Projekto partneriai stebėjo licėjaus mokytojų: Aurelijos Čebelienės, Raimondos Beinortienės, Rūtos Filončikienės, Marinos Glodenienės ir Gražinos Borisevičienės, pamokas apie kosmosą ir jo platybes, patys įsitraukė į pamokų veiklas.

Pirmąją dieną svečiai kartu su licėjaus mokytojais vyko į pažintinę ekskursiją – aplankė Etnokosmologijos muziejų bei Molėtų observatoriją, kur gilino žinias ne tik apie visatos kosmines erdves, bet ir susipažino su lietuvių kultūra: domėjosi kosminiais motyvais senojoje lietuvių tradicijoje.

Antroji susitikimo diena buvo skirta tolimesnių projekto veiklų analizei ir aptarimui. Nutarta pažintį su visata pradėti nuo istorinių aspektų: pirmųjų astronautinių žingsnių šalies ir pasaulio mastu, pirminio žmogaus siekio pažinti kosmoso erdves, atrasti naujas galaktikas. Susitarta kitą tarptautinį susitikimą organizuoti Jungtinėje Karalystėje (Sirius Academy, HULL). Į šį mokomąjį vizitą vyks du mokytojai ir šeši mokiniai, kurie bus atrinkti konkurso būdu atsižvelgiant į jų motyvacinius laiškus ir pokalbio metu atsiskleisiančias idėjas.

Viešnagė pasibaigė Vilniaus miesto senamiestyje, kur svečiai buvo supažindinti su mūsų sostinės istorija, turėjo galimybę pasidžiaugti kalėdinėmis miesto puošmenomis.

Laukia dveji mokslo metai įdomios projektinės veiklos! Kviečiame visus aktyviai įsitraukti!

Pavaduotoja neformaliajam ugdymui Ernesta Smalinskė