Smagu apibėgti mokyklą

VGTU inžinerijos licėjaus pradinių klasių mokiniai noriai sutiko dalyvauti Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro pasiūlytoje akcijoje „Apibėk mokyklą“. Prie pradinukų prisijungė 5c klasės mokiniai. Minėtą akciją pradėjome rugsėjo 5-ąją ir tęsėme iki rugsėjo 29 dienos.

Mokiniams akcija „Apibėk mokyklą“ patiko. Jie džiaugėsi smagiai ir aktyviai praleistu ilgųjų pertraukų laiku  gryname ore. Kas geriausiai gali perteikti patirtas emocijas, potyrius, pojūčius ir mintis apie  bėgimą, jei ne pats mokinys. Dalinamės mokinių patirtomis emocijomis ir pastebėjimais.

„Smagu apibėgti mokyklą. Net nežinojau, kad mokykla tokia didelė“, –  sako Gabrielė Mačionytė iš 2a klasės. Gytė Radzevičiūtė (4b) džiaugėsi, kad „bėgdami su klasės draugais ne tik pakvėpavo grynu oru, bet ir apžiūrėjo mokyklos aplinką“. Tadas Žukas (3b) pasidalino savo įspūdžiais su tėvais. Jis rašo: „Įdomu bėgti aplink mokyklą. Pasakiau tėvams, kaip su Gustu apibėgau septynis ratus. Norėčiau dar ir dar bėgti, nes bėgu lauke. Ir gera tai, kad matau laukus, be to,  sveika.“ Tomui Katlioriui (4c) taip pat patiko bėgti: „Man padėjo bėgimas, nes skaudėdavo kojas, o kai apibėgu mokyklą, nebeskauda jų. Ir noriu padėkoti už bėgimą. Noriu bėgti dar.“ Urtė Elena Jašinskaitė (3b) rašė: „Man patiko bėgti aplink mokyklą todėl, kad būnu gryname ore, o po kojomis – šlapia  žolė, krenta spalvoti lapai. Vaikai „išsikrauna“, jie būna daug ramesni per pamoką.“  Sauliui Damskiui (3b) „patiko bėgti, nes galima pasportuoti, palenktyniauti, jeigu nori, gali grynu oru kvėpuoti“. Izabelė Byčkovaitė (4c)  džiaugėsi bėgimu per ilgąją pertrauką: „Galėjau pabūti ilgiau lauke. Be to, buvo linksma! Labai norėčiau, kad ši akcija tęstųsi.“

Dėkojame ištvermingiausiems, sąžiningiausiems bėgikams ir klasių vadovams. Džiugu, kad apibėgti mokyklą buvo smagu. Tai galimybė pabūti tyrame ore, maloniai pajudėti ir palenktyniauti, „pasigauti“ gerą nuotaiką.

Tekstas ir nuotraukos sveikatos priežiūros specialistės Violetos Simonavičiūtės

Skip to content