Šiaudo prisilietimas

Kai lapkritis užleidžia vietą gruodžiui, o žemę pradeda dengti sniego paklotas,  mus aplanko žinia, jog atėjo stebuklingos ramybės ir taikos metas – adventas. Tuomet dar labiau norisi prisiliesti prie tradicinių vertybių, sukurti ir padaryti ką  nors gražaus ir prasmingo.

Šiaudas lietuvių tradicijose turėjo didžiulę prasmę ir pagarbą. Ir visiškai nėra keista, juk tai ir javai, ir mūsų kasdieninio stalo maistas, ir ypatinga medžiaga, iš kurios buvo daromi patys seniausi dirbiniai.

Adventas – tinkamiausias laikas prisiliesti prie šiaudo ir ką nors gražaus iš jo sukurti. Todėl per  dailės ir technologijų pamoką kartu su Dvarčionių skyriaus 2a klasės mokiniais pamėginome rišti mažus sodelius Kalėdų eglutei papuošti. Darbelis pasirodo ne toks jau ir lengvas… Reikėjo ypatingo susikaupimo ir kantrybės. Ne kiekvienam iš pirmo karto pavykdavo pritvirtinti šiaudą prie tinkamos kraštinės, kad išeitų reikiama geometrinė figūra. Tačiau begalinis noras ir susikaupimas pradžiugino visus puikiu rezultatu. Misija „Sodas“ –  mūsų rankose!

2a klasės mokiniai ir mokytoja Jūratė