Mes suprantame, kodėl esame laisvi!

Šiandien jau 32-ąjį kartą mename istorinius įvykius – Laisvės gynėjų dieną. Patirti dramatiški įvykiai lietuvių širdyse pasėjo Laisvės ir Nepriklausomybės siekio sėklą. Tad didžiuokimės, kad esame lietuviai – drąsi ir ryžtinga tauta. Kurkime Lietuvos ateitį ant Laisvės gynėjų vertybinio pamato.“ (VGTU inžinerijos licėjaus direktorė Lina Bagdžiūnaitė-Litvinaitienė)

2023 m. sausio 13-osios rytą VGTU inžinerijos licėjaus languose tradiciškai buvo uždegtos vienybės, atminimo ir pergalės žvakelės 1991-ųjų Sausio 13-osios didvyriams atminti ir pagerbti.

Laisvės gynėjų dieną paminėti buvo kviečiama visa licėjaus bendruomenė. Jaunieji licėjaus šauliai vedė istorijos pamokas pradinių klasių mokiniams, kartu mokėsi suprasti tų lemtingų įvykių reikšmę šiandienai ir įprasminti istorinės atminties svarbą.

Aštuntų klasių mokiniai kartu su fizinio ugdymo mokytojais susibūrė tradiciniam pagarbos bėgimui nuo licėjaus iki Antakalnio kapinių, kur uždegė žvakeles ant kovotojų už laisvę kapų. Į Antakalnio kapines persikėlė ir dešimtokų gyvoji istorijos pamoka.

Ypatingą padėką skiriame Laisvės gynėjams ir jų šeimoms.

Dėkojame visiems, prisijungusiems prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“.

 

Mes prisimenam, kodėl esame laisvi (2023.01.13)