Saugomų teritorijų Nacionalinis lankytojų centras

            Gegužės 23 d. VGTU licėjaus 1a klasės mokiniai lankėsi saugomų teritorijų Nacionaliniame lankytojų centre. Šio centro tikslas – suteikti žinių apie saugomas teritorijas, ekspozicija ne tik įdomi, bet stebinanti ir vizualiais sprendimais. Tik įėję vaikai pasijuto tarsi gamtos apsuptyje: aplinkui žolynai, paukščiai, žiogai, o užvertus galvą – debesys. Galima įsivaizduoti, kad esi pievoje ar miške…Bei pasijusti  tikru „milžinu”. Suprasti, jog nuo tavo veiksmų priklauso gamtos likimas.

            Edukacijos metu, sukdami susiliečiančius krumpliaračius vaikai  susipažino su saugomų teritorijų sistema, sužinojo, kad Lietuvoje yra 5 nacionaliniai, 30 regioninių parkų, 3 valstybiniai gamtiniai ir 2 kultūriniai rezervatai, apie 300 draustinių, daugiau kaip 500 valstybės saugomų gamtos paveldo objektų… Išskirtinė nacionalinių ir regioninių parkų, rezervatų vertė iliustruota ne tik vaizdais, vaikai klausėsi ir paslaptingų gamtos garsų. Kiekvienas pirmokėlis tapo aktyviu dalyviu, galinčiu liesti, klausyti, pajausti… Terminaluose susėdę ratu prie ekranų, klausėsi pateikiamos informacijos apie saugomų teritorijų įdomybes, keliavimo galimybes po ypatingas Lietuvos vietas.

            Ekspozicija mažiems padėjo suprasti, ką ir kodėl reikia saugoti, kodėl gamtosauga civilizuotai žmonijai darosi vis svarbesnė, įgijo daug žinių apie saugomas teritorijas, bei susipažino su galimybėmis išsirinkti gamtos maršrutus ir keliauti po gamtos vertybėmis turtingą mūsų kraštą.

1a klasės mokinio mama Ana Polita

Skip to content