Projekto partnerių susitikimas Slovėnijoje

2018 m. birželio mėn. 4 – 6 dienomis mokytojos Edita Lukšaitė ir Lina Švilpienė bei projekto partneriai iš Estijos ir Latvijos dalyvavo Erasmus+ projekto „Teachers and Pupils STEM Competence Development in Elementary School” vizite Liublianoje, Slovėnijoje. Dalyviai susipažino su STEM įgyvendinimo principais Slovėnijos švietimo sistemoje.

Vizito metu aplankytas Šv. Stanislavo Institutas – didžiausia ir moderniausia ilgoji gimnazija Liublianoje. Projekto dalyviai susipažino su mokyklos edukacine aplinka: lankėsi gamtos mokslų laboratorijose, technologijų dirbtuvėse, netradicinėse ugdymo erdvėse. Vėliau turėjo galimybę praktiškai išbandyti gamtos mokslų principus STEM interaktyvių eksperimentų centre, stebėjo neformalaus ugdymo užsiėmimą su pradinių klasių mokiniais STEM klube (užsiėmimą vedė projekto atstovė iš Slovėnijos). Ypatingą įspūdį projekto dalyviams paliko susitikimas Noordung centre, Vitanje miestelyje. Centre, pavadintame žymaus iš Vitanje kilusio kosmoso inžinieriaus vardu, pristatomi kosmoso inžinerijos ir technologijų pasiekimai Slovėnijoje. Kelionė po Saulės sistemą su virtualios realybės akiniais – viena iš įspūdingiausių patirčių.

Vizito metu buvo pasisemta ugdomosios patirties partnerinėje šalyje, aptartos tolimesnės projekto uždavinių įgyvendinimo veiklos bei kryptys, susitarta dėl formaliojo ir neformaliojo STEM ugdymo metodinių priemonių rengimo principų.