Projektas „Olimpinis mėnuo 2019“

2c klasės mokiniai rugsėjo 30-spalio 27 dienomis dalyvavo „Olimpinio mėnesio“  projekte.

Projekto organizatoriai, mokinių tėveliai, mokytojai pastebi, kad šiandien vaikai dėl skirtingų priežasčių dažnai yra linkę į nesveiką elgseną – fizinį pasyvumą bei nesveikus mitybos įpročius, praleidžia per daug laiko prie televizoriaus ar kompiuterio ekranų.

Projekto tikslas buvo padėti mokiniams atrasti sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą , įtraukiant juos į linksmas veiklas.

Buvo pateiktos  keturios pagrindinės temos, kurias su mokiniais analizavome vykdydami smagias užduotis ir gausindami savo žinias:

  • Fizinis aktyvumas –„Ąžuolas galingasis“.
  • Sveika mityba – Amis Kliniaširdis.
  • Ekrano laikas – Una Superbičiulė.
  • Vaikų gerovė – Luka Kibirkštis.

 

Atlikdami kiekvienai savaitei skirtas užduotis mokiniai buvo skatinami daugiau judėti.

Pirmą savaitę  darėme Ąžuolo mankštą; pamokų metu, suskambus laikmačiui, vyko fizinio aktyvumo pertraukėlės; ilgosios pertraukos metu eidavome į lauką; bėgdavome aplink mokyklą; žaidėme „Kvadratą“; sukūrėme olimpinio medalio eskizą.

Antrą savaitę stengėmės sveikai maitintis – priešpiečių dėžutėse turėjo būti tik sveikas maistas; vaišinom vienas kitą sveiku maistu; piešėm vaisius ir daržoves.

Trečią savaitę kreipėm didelį dėmesį į emocijas, stengdamiesi elgtis taip, kad klasėje būtų visiems gera ir jauku; piešėme svajonių-gėrio  kambarį.

Ketvirtą savaitę vyko pokalbiai, diskusijos kiek laiko praleidžiame prie ekranų ir kaip galima tą laiką pakeisti kitomis sveikatai naudingomis veiklomis; turėjom užpildyti lentelę „Atradimų metas“.

Į projektą įtraukėme ir tėvelius. Kiekvienam savaitgaliui mokiniai parnešdavo užduotėlių jiems. Tėveliams reikėjo kartu su vaikais vieną savaitgalį praleisti gamtoje, kitą savaitgalį reikėjo išvirti košę, o sekantį savaitgalį – pasidaryti ir pildyti dėkingumo žurnalą ar dienoraštį.

Projektui pasibaigus vyko aptarimas. Mokiniai pasisakė kas jiems patiko, kas ne, ką norėtų dar pakartoti, ką reguliariai daryti. Visi mokiniai už aktyvų dalyvavimą projekte buvo apdovanoti „Olimpinio mėnesio 2019“ diplomais.

2c klasės mokytoja Vitalija Kikutienė

 

Skip to content