Projektas „Magiški kiaušiniai“

Spalio 1-12 dienomis visos VGTU inžinerijos licėjaus pradinukų klasės (Antakalnio g. 120,  Nemenčinės pl. 16/2 ir  Dvarčionių skyriaus) turėjo unikalią galimybę vykdyti ypatingai įdomų „Magiškų kiaušinių“ projektą.

„Magiški kiaušiniai“ (https://www.facebook.com/pg/magiskikiausiniai/about/) – tai projektas, sukurtas vaikams, padedantis išvysti mažą gamtos stebuklą – skylančius tikrus vištų kiaušinius ir iš jų išsiritančius viščiukus.

Projekto tikslas – supažindinti ir parodyti, kaip iš paprasto kiaušinio, kurį matome ir vartojame kasdien, gali išsiristi nauja gyvybė. Šiais urbanizacijos ir technologijų laikais žmonės tolsta nuo gamtos ir kaimo. Todėl dažnai miestuose gyvenantys vaikai (o kartais net ir suaugę) nebežino, iš kur atsiranda kiaušiniai parduotuvėje, o juo labiau niekada nėra regėję iš jo išsiritančio paukštelio.

Projekto vykdymui licėjus su projekto organizatoriais pasirašė laikiną bendradarbiavimo sutartį ir gavo įrangą (po 1 komplektą kiekvienam licėjaus padaliniui), kurią sudarė: gyvoji medžiaga (kiaušiniai), inkubatorius, gyvenamasis narvas, lesykla, lesalas, girdykla, šildymo plokštė ir pjuvenos.

Įranga buvo montuojama pradinukų klasėse. Organizatoriai atvežė visas priemones ir apmokė mokytojus, kaip su ja elgtis, ką daryti, kad būtų užtikrintos sąlygos, reikalingos sėkmingam viščiukų perinimui. Kiekvieną gyvosios medžiagos rinkinį sudarė – 10 kiaušinių, iš kurių išsirito nuo 5 iki 8 skirtingų veislių, spalvų bei dydžių viščiukų.

Jaunieji būsimieji inžinieriai ypač susidomėję stebėjo įrangos montavimą, pajungimą, gyvosios medžiagos patalpinimą į inkubatorių, prižiūrėjo, kad būtų nuolat užtikrinamos tinkamos sąlygos (šiluma, drėgmė), skaitė apie tai specialią literatūrą, domėjosi, kaip šie procesai vyksta natūralioje aplinkoje, perint gyvam paukščiui. Rengė stebimų procesų aprašus.  Kiekvienas vaikas stengėsi pamatyti jau susiformavusio paukštelio išsilukštenimą iš kiaušinio, išsiritusio mažylio pastangas išdžiūti, sušilti, gyventi. O paaugusiais viščiukais nuoširdžiai rūpinosi: lesino, girdė, keitė pjuvenas, valė narvelius, glostė bei mylavo savo naujuosius augintinius, sugalvojo jiems vardus, kūrė apie juos istorijas, dainas, net filmus… Sunkiausia buvo su mažyliais išsiskirti. Kelios klasės organizavo atsisveikinimo renginius, rašė savo augintiniams atsisveikinimo laiškus. Visi kalbinti vaikai nuoširdžiai džiaugėsi, kad projekto organizatoriai patikino, jog mokykloje išsiritę viščiukai po inkubacinio laiko bus toliau sėkmingai auginami šalies ūkiuose. Projektas paliko daug neišdildomų įspūdžių ir vaikams, ir mokytoms, suteikė naujų žinių apie gyvąją gamtą.

2a klasės filmas

Projektas "Magiški kiaušiniai" (2018.10.10)

Mokinių projekto darbo aprašai

2A Kl 2A Kl 2A Kl 2A Kl 2A Kl
2A Kl 2A Kl

Mokinių sukurtos skaidrės (PowerPoint)

Kaip išperinti viščiukus Roko
Viščiukai Leo
Viščiukai Skomantas
Viščiukai
Viščiukų auginimas