Projektas „Atverk paguodos skrynelę“

Kiekvienais metais „Vilnius sveikiau“ kartu su VšĮ „Psichikos sveikatos perspektyvos“ organizuoja projektą „Atverk paguodos skrynelę“, kuriuo siekiama prisidėti prie vaikų psichikos sveikatos stiprinimo, suteikiant Vilniaus miesto vaikams (10–12 metų) žinių ir priemonių, padedančių saugoti ir rūpintis savo bei artimųjų psichikos sveikata.

Jeigu turėtume tokią skrynelę, kuri padėtų ištverti liūdesį, pyktį ar baimę? Atvėrę ją nebėgtume nuo sunkių emocijų, neskriaustume savęs ar kitų, o patys pasijustume geriau.

Per pirmą užsiėmimą kartu su ketvirtų klasių mokiniais bandėme išreikšti, atpažinti įvairias emocijas ir jausmus, o klausydami pasakos ieškojome įvairių būdų ir priemonių, padedančių išgyventi sunkias emocijas. Per antrą užsiėmimą ketvirtokai lankstė ir dekoravo iš anksto parengtą kartoninės dėžutės maketą – „paguodos skrynelę“, kurioje vėliau galės kaupti jiems svarbius daiktus. Aplankius sunkiai nuotaikai vaikai galės atsidaryti šią skrynelę, apžiūrėti ten sudėtus svarbius jiems daiktus bei prisiminti su tais daiktais susijusias šiltas ir laimingas akimirkas. Be to, peržiūrėję sąrašą su pagalbos būdais ir priemonėmis, galės padėti ne tik sau, bet ir savo artimiesiems.

   Visuomenės sveikatos specialistė Violeta Simonavičiūtė