Projektas „Atverk paguodos skrynelę – 2023“

Naudojant Islandijos pasaką, parengta „Paguodos skrynelės“ metodika ugdo 7-12 metų vaikų gebėjimą pažinti savo emocijas, jas išsakyti ir reguliuoti.

Licėjaus ketvirtų klasių mokiniai dalyvavo Vilniaus Visuomenės sveikatos biuro remiamame projekte „Paguodos skrynelė“. Projekto tikslas – lavinti emocinio savireguliavimo įgūdžius. Visų ketvirtų klasių mokiniams spalio mėnesį buvo pravesta po du užsiėmimus. Jų metu buvo nagrinėjamos trys emocijos – baimė, liūdesys ir pyktis. Šios emocijos pasirinktos neatsitiktinai: apėmus baimei ar liūdesiui, linkstame atsitraukti nuo kitų žmonių ir labiau užsisklęsti savyje. Neretai išsigandus ar liūdint gali nesinorėti bendrauti su kitais. Vaikų pykčio reiškimo būdai dažnai būna nepriimtini, nesuprantami suaugusiems. Tuomet vaikai negali atvirai išreikšti savo pykčio, todėl lieka vieni su savo jausmais. Todėl tomis akimirkomis ypač svarbu gebėti padėti sau ir kitiems. Antro užsiėmimo metu ketvirtokai patys lankstė ir dekoravo „paguodos skrynelę“, kurioje turės įvairių minčių, būdų bei daiktų rinkinį, galinčių padėti vaikui nurimti užplūdus liūdesiui, baimei ar vienišumo jausmui.

Mokiniai suprato, kad emocijos būna įvairios, neskirstomos į geras ar blogas emocijas, kad jos visos reikalingos, kad jie patys gali padėti sau sunkiais gyvenimo momentais.

Visuomenės sveikatos specialistė Violeta Simonavičiūtė