Programavimo savaitė #CodeWeek 2021

2021 m. spalio 9–24 dienomis VGTU inžinerijos licėjaus pradinukai dalyvavo ES programavimo savaitėje #CodeWeek 2021. 1a klasės mokiniai priėmė iššūkį „Skaitmeninis mąstymas ir skaitmeninis raštingumas  su ScratchJr“. Vaikai pasirinko foną ir veikėjus. Tada judesio blokus dėliojo taip, kad automobilis važiuotų per miestą. Vaikai galėjo naudoti greičio bloką veikėjui pagreitinti arba sulėtinti. Naudodamiesi savo žiniomis, kūrė projektus. Taip pat per šią savaitę išmoko naudotis „QR Reader“ programa, įveikė užkoduotas užduotis. Per fizinio ugdymo pamoką turėjo užprogramuoti draugą, kuris tiksliai vykdytų nurodymus ir atliktų #CodeWeekDance judesius. 

1g ir 1c klasės mokiniai per  informatikos pamoką šią savaitę tobulino programavimo ir skaičiavimo įgūdžius programuodami Blue-Bot robotus. Susiskirstę komandomis mokiniai turėjo programuoti robotą ir pasiekti vieną iš matematinių veiksmų, tuomet jį išspręsti ir padėti kortelę su atsakymu. Visi džiaugėsi įveikę iššūkį ir teisingai išsprendę užduotis.

Ši savaitė pirmokams buvo kupina naujų patirčių bei geros nuotaikos.  Visiems patiko programuoti ir susipažinti su naujomis programomis. 

ES programavimo savaitė yra visuomeninė iniciatyva, kurios tikslas yra visus sudominti programavimu ir skaitmeniniu raštingumu, daugiau apie projektą #CodeWeek 2021 ir iššūkius – https://codeweek.eu/2021/challenges

 Mokytojos Lina Kairiūkštienė ir Rūta Gražulienė

 

Skip to content