Pradinukų kūrybinių-inžinerijos darbų paroda

Gruodžio 11-21 d. visuose trijuose licėjaus pastatuose, kur mokosi 1-4 klasių mokiniai (Antakalnio g. 120, Keramikų g. 38 ir Nemenčinės pl. 16/2) vyksta pradinių klasių mokinių kartu su šeimų nariais sukurtų kūrybinių-inžinerijos darbų paroda, kurioje šiuo metu eksponuojami 155 darbai (paroda kasdien vis papildoma). Ypatingai nustebino dalis darbų, kurių gamybai panaudota ne vienas, o net keli inžineriniai sprendimai, tai:

ketvirtokų Tado(4c) su tėčiu pagaminta „Ekologiška transporto priemonė“, Austėjos (4b) „Hidraulinė ranka“, Adomo(4e) „Mini pakėlėjas“, Nerijaus(4a) su tėčiu ir seneliu sukurtas „Fortsažas“, Austėjos(4b) su mama ir tėčiu sukonstruota „Hidraulinė ranka – manipuliatorius“, Gusto(4b) su tėvais ir sese sukurta „Vėjo jėgainė“, Bernardo(4b) su tėčiu sukonstruotas „Gaiviųjų gėrimų aparatas“, Gabrielės(4c) su tėvais pagaminta „Mašina mikrsiukė“, Lukos(4c) su mama pagaminta „Stebuklinga lempa“, Igno(4c) su tėčiu sukurtas „Šviečiantis namelis“, Oskaro(4c) su mana pagaminta „Šviečianti kepurė“, Silvijos(4c) su tėveliais sukonstruotas „Apžvalgos ratas“ , Saulės(4d) su tėčiu pagaminta „Šimtmečio centų gaudyklė“, Arimanto(4d) su tėčiu sukurta „Holograma“…

trečiokų: Emilijos(3c) su tėvais pagamintas „Licėjaus pramogų parko maketas“, Marijos(3b) „Piešiantis robotukas“, Oskaro(3d) „Elektros variklis“, Urtės(3b) su tėveliais pagamintas „Vandens aparatas“, Luko(3b) „Bioninė ranka“, Ugnės(3b) su tėčiu sukonstruotas „Vėdintuvas“….

antrokų: Leonardo(2a) su tėčiu pagaminta „Ruletė“, Dorotėjos (2a) su broliu sukonstruotas „Šviesoforas“, broliukų Beno(2c) ir Adomo(4b) kartu pagamintas „Hidraulinis pakeliamas tiltas“, Asparo(2c) „Televizijos bokštas“….

pirmokų: Elijos(1a) su tėveliais sukurta „Vandens pompa“, Roberto(1a) su mama sukonstruotas „Pakeliamas tiltas“, Martyno(1a) su tėčiu sumeistrauta „Roboto ranka“, 1b ir 1c bendri klasių projektai: „Kačių namai“ ir „Pirmokų kambarių planai“… – tai tik dalis darbelių, kuriuos visus išvardinus išeitų be galo ilgas sąrašas….

Vaikų mokytojos ir licėjaus administracija nuoširdžiai dėkoja visoms mokinių šeimoms, prisidėjusioms prie šios įspūdingos parodos, visiems jauniesiems inžinieriams už idėjas, kūrybiškumą, kruopštumą ir kantrybę kuriant pirmuosius inžinerijos stebuklus. Paroda licėjaus erdvėse (šalia 1-4 klasių) veiks iki mokinių Kalėdų atostogų, vėliau darbeliai bus eksponuojami klasėse, o nuo vasario mėn. – keliaus į naująją pradinių klasių inžinerijos laboratoriją. Mokytojos visus vaikų sukurtus darbus naudos inžinerijos pamokoms kaip pavyzdžius ir kaip mokomąsias priemones.

Filmuotas klipas apie parodą ir išskirtinius jos eksponatus


VGTU inžinerijos licėjaus pradinių klasių mokinių inžineriniai darbai (2018.12.14)

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui R.Gagiškienė

Skip to content