Pirmokų pažintis su naminiais paukščiais

Kovo 28 – balandžio 8 dienomis VGTU inžinerijos licėjaus 1a ir 1b pradinukų klasės turėjo unikalią galimybę vykdyti ypač įdomų „Magiškų kiaušinių“ projektą. Projekto tikslas – supažindinti ir parodyti, kaip iš paprasto kiaušinio, kurį matome ir vartojame kasdien, gali išsiristi nauja gyvybė.

Jaunieji būsimieji inžinieriai labai susidomėję stebėjo įrangos montavimą, prijungimą, kiaušinių talpinimą į inkubatorių, prižiūrėjo, kad būtų nuolat užtikrinamos tinkamos sąlygos (šiluma, drėgmė), domėjosi, kaip šie procesai vyksta natūralioje aplinkoje, žiūrėjo vaizdo medžiagą, taip pat nagrinėjo projekto metu atvežtus plakatus, rengė stebimų procesų aprašus. Vėliau vaikai paaugusiais viščiukais nuoširdžiai rūpinosi: lesino, girdė, keitė pjuvenas, valė narvelius, glostė bei mylavo savo naujuosius augintinius, sugalvojo jiems vardus. Sunkiausia buvo su viščiukais išsiskirti.

Prieš Velykų atostogas per inžinerijos pamokos mokiniai 3D rašikliu kūrė margučius. Jais puošė medžio šakeles, pamerktas į vazą. Gegužės 25 dieną 1a ir 1b klasių mokiniai vyko į Paukščių kaimą. Edukacijos metu vaikai susipažino su įvairiais naminiais paukščiais, jų rūšimis, gyvenimo sąlygomis. Pritaikė edukacijos ,,Magiški kiaušiniai“ metu įgytas žinias kaime augantiems viščiukams, vištoms ir kitiems paukščiams pažinti. Pirmokai apžiūrėjo naujai parengtą naminių paukščių kiaušinių ekspoziciją, baigė pildyti viščiukų gyvenimo ciklo stebėjimo lapus, pritaikė įgytas žinias pasaulio pažinimo ir lietuvių kalbos pamokose nagrinėdami temas apie paukščius.

Projektas paliko daug neišdildomų įspūdžių ir suteikė naujų žinių apie gyvąją gamtą.

Mokytojos Daiva Cironkienė ir Lina Kairiūkštienė

 

Skip to content