Pažintinė edukacinė veikla Vilnius Tech

Inžinerijos savaitės metu, kovo 31 dieną, 7c klasės mokiniai lankėsi Vilniaus Gedimino technikos universitete (Vilnius Tech). Įdomi, informatyvi paskaita „Kuriame tvarų miestą. Pagrindiniame vaidmenyje superherojus – INŽINIERIUS“ vyko Kelių ir geležinkelių tiesybos medžiagų mokomojoje laboratorijoje.

Žiniomis ir įžvalgomis su mokiniais dalijosi doc. Dr. Viktoras Vorobjovas. Sužinojome, kad bendras Lietuvos kelių ir gatvių tinklo ilgis – 84 893 km, bendras geležinkelių tinklo ilgis 2 346 km. Mūsų šalyje – 1 497 tiltai ir viadukai, kurių bendras ilgis 51 677 m. Vidutinis ilgis 35 m. Elektrifikuotų geležinkelių tinklo ilgis 153 km. 85,9 procentų kelių yra su danga (asfalto, betono, trinkelių), 14,1 procentų kelių yra be dangos – tai grunto keliai…

Susipažinome su ateities susisiekimo infrastruktūros kūrimu, medžiagomis, kurios naudojamos keliams tiesti.

Kita paskaita (apie tai, kaip tampama mokslininku, kaip įdomu pasinerti į mokslinius tyrinėjimus ir atradimus) vyko fizikos laboratorijoje. Su mokiniais mielai bendravo Godos senelis – profesorius Artūras Jukna. Kartu ieškojome masės centro. Su dideliu smalsumu mokiniai klausė mokslininko pasakojimo apie atomus (suaugusio žmogaus kūnas susideda iš nesuvokiamo kiekio atomų). Vidutiniškai 87 procentų kūno atomų yra vandenilis arba deguonis.

Padėka dėstytojams – žodis ,,ačiū“ ir suvenyras su mūsų mokyklos atributika.

Lauksime naujų susitikimų!

7c klasės vadovė Nijolė Gudžiūnienė