Paskaita apie studijų Europoje galimybes dvyliktų klasių mokiniams

Spalio 15 d.  Kalba.lt  studijų užsienyje koordinatorė Diana Verikaitė skaitė paskaitas dvyliktokams tema „Specialybės pasirinkimo iššūkiai bei studijų užsienyje galimybės“. Lektorė kalbėjo apie sąmoningą profesijos pasirinkimą, pasakojo, kad pasaulyje suskaičiuojama apie 40000 specializacijų ir apie 600 karjeros kelių. Pažymėjo, kad atlikti tyrimai rodo, jog tik 20 procentų abiturientų sąmoningai yra pasirinkę savo specialybę. Diana pabrėžė, kad studijų pasirinkimas – tai ne vienkartinis veiksmas, o procesas! Tam reikia kuo daugiau pažinti save, savo gebėjimus, išsiaiškinti savo stipriąsias ir silpnąsias puses, ką patinka daryti ir ką daryti sekasi geriausiai. Be to, viską reikia išsiaiškinti ne tik apie studijų programą, kurią žadama studijuoti, bet ir apie sritis, kuriose tektų dirbti pagal įgytą specialybę.

Kai išsigrynini, ką studijuosi, iškyla klausimas – kur? Koordinatorė pristatė studijų užsienyje galimybes, pasakojo apie šalis ir universitetus, kur galima studijuoti anglų kalba. Atskirai kalbėjo apie galimybes studijuoti Vokietijoje, Airijoje, Belgijoje, Olandijoje, Danijoje, Švedijoje, Didžiojoje Britanijoje, Graikijoje, Lenkijoje.

Lektorė pabrėžė, kad kuo aukštesnis visų mokomųjų dalykų bendras vidurkis, tuo didesnis bus universitetų pasirinkimas. Diana pažymėjo, kad visos Kalba.lt konsultacijos yra nemokamos, mokiniai, jeigu kyla klausimų, gali užsirašyti ir atvykti į asmeninę konsultaciją.

Socialinė pedagogė Loreta Dirsienė