Pamokėlė apie bakterijas VGTU inžinerijos licėjaus 2c klasėje

Bakterijų reikšmė nepaprastai didelė gamtoje ir žmogaus gyvenime. Bakterijos yra ne tik mūsų planetos „sanitarai“, bet jos daugiausia prisideda ir prie derlingo dirvožemio susidarymo. Žmogus bakterijas pasitelkė savo poreikiams tenkinti, įvairiems produktams gaminti.

Gegužės 16 dieną 2c klasės mokinio tėvelis Algirdas Žiogas pravedė įdomią pamokėlę apie bakterijas, papasakojo mokiniams apie jų rūšis, vaidmenį žmogaus organizmui. Mokiniai sužinojo, kad bakterijos yra labai maži gyvi padarai, kurie greitai dauginasi. Jos įsikuria visur, kur yra pakankamai maisto, šilumos ir drėgmės, kad bakterijų yra ore, vandenyje, dirvoje, ant mūsų kūno ir daiktų, net maisto produktuose. Pagal formą yra įvairių  bakterijų: rutulinės, lazdelinės, spiralinės, siūlinės. Mokiniai sužinojo, kad organizme daugiausia yra gerų bakterijų, tačiau susirgus ar nesilaikant higienos reikalavimų į organizmą patenka blogosios, kurios sukelia įvairias ligas bei negalavimus.

Įdomiausia buvo patiems patyrinėti kaip atrodo bakterijos, paimti mėginėlius nuo rankų, stalo, telefono ar kitų daiktų ir plastikinių petri lėkštučių pagalba jas užauginti. Po kelių dienų mokiniai ant lėkštučių paviršiaus pamatė didelius kiekius bakterijų.

 2c klasės mokytoja Milda Černiauskaitė