Netradicinė inžinerijos pamoka Dvarčionių skyriuje

Gegužės 9 dieną, VGTU inžinerijos licėjaus Dvarčionių skyriaus  ketvirtokai turėjo galimybę įtvirtinti pusmečio žinias bee-bot robotukų pagalba. Ketvirtokų klasę šie smagūs robotukai pasiekė neseniai, todėl mokiniai noriai įsitraukė į įvairias naujas veiklas, siekdami ne tik išmokti naujų dalykų, bet ir tuo pačiu pasimokyti programavimo pagrindų. Bee bot – spalvingas, lengvai valdomas ir draugiškas mažasis robotukas – bitutė, skirtas mokytis programavimo, iššifravimo bei problemų sprendimo. Jis lengvai pritapo inžinerijos pamokose, kur vaikai juos programuodami gilino savo žinias.

Pusmečio žinių įtvirtinimui, buvo sukurtas didelis popierinis kilimas, skirtas dirbti šešiomis komandomis. Programuodami maršrutą iki kilimėlyje sužymėtų skaičių nuo 1 iki 20, vaikai turėjo atsakyti į pateiktus klausimus ir popieriaus lape žymėti atsakymus. Klausimai buvo įvairūs, apie tai ko jie mokėsi pamokų metu: koks prietaisas skirtas orientuotis pasaulio šalių atžvilgiu; kokia transporto priemonė gali skristi tik pavėjui; kaip vadinasi energija, kuri yra natūralus šilumos šaltinis ir išgaunama iš žemės gelmių; koks yra pats galingiausias atsinaujinančios energijos šaltinis; kokios rūšies tiltas gali jungti tolimesnius krantus ir kt.

Pamoka praėjo nepastebimai, vaikai noriai dirbo, net nepajuto, kad tai buvo savotiška testo forma. Dauguma vaikų įgyvendino pamokos uždavinį – sėkmingai įveikė žinių labirintą ir atsakė į ne mažiau kaip 16 klausimų iš 20.

„Labai patiko, buvo labai smagus labirintas, o ir klausimai buvo lengvi. Bitutės buvo labai gražios” – pasakojo Vytautas. „Pamoka patiko, išmokau programuoti bitutes. Prisiminiau apie visus dalykus, kuriuos mokėmės” – sakė Estela. „Daug ko išmokau. Labai patiko” – džiaugėsi Domantas. „Man patiko. Norėčiau dar tokių pamokų.” – kalbėjo Donatas.

Inžinerijos ir pradinių klasių mokytoja Rūta Gražulienė