Mokykla – tai ne prievolė, o labai vertinga galimybė

Dauguma mokinukų net neįsivaizdavo, kad besivystančiose šalyse trokštančių mokytis vaikų kelias į mokyklą gali priminti nenuspėjamą kliūčių ruožą. Apie tai pasakoja prancūzo P. Plissono dokumentinis filmas „Pakeliui į mokyklą”, kurio peržiūroje lapkričio 15 d. dalyvavo 1a, 3a1, 4b1 klasių mokiniai su mokytojomis.
Filmo „Pakeliui į mokyklą“ herojai – tai išskirtiniai moksleiviai, kurie kiekvieną rytą rizikuoja sveikata ir gyvybe, nes trokšta mokytis. Tai Džeksonas iš Kenijos, Karlitas iš Argentinos, Zahira iš Atlaso kalnų Maroke ir Indijos Bengalijos įlankoje gyvenantis Samuelis. Juos skiria tūkstančiai kilometrų, tačiau vienija ištvermė ir drąsa siekti žinių. Štai Džeksonas su sesute kiekvieną rytą ir vakarą nužygiuoja po 15 km pėsčiomis per laukinių žvėrių knibždančią savaną. Savo ruožtu Zahira su draugėmis pirmadieniais įveikia net po 22 km kalnų keliukais ir perėjomis eidamos į mokyklos internatą. Kojų nevaldantis indas Samuelis mokyklą pasiekia tik brolių dėka. Kasdien jie stumia jį vežimėlyje per balas, smėlynus, sunkiai pravažiuojamus keliukus ir kartu įveikia ilgą kelią iki mokyklos.
Daugeliui mokinių buvo netikėta, kokius sunkumus įveikia ir kokiems pavojams ryžtasi vaikai, kad tik galėtų mokytis. Pradinukus tai paskatino susimąstyti apie jų turimas galimybes mokytis ir lankyti mokyklą.

1a klasės mokytoja Lina Kairiūkštienė

Skip to content