Mokslinis projektinis STEAM darbas

VGTU inžinerijos licėjaus 8 klasių mokiniai, dirbdami komandomis, kasmet įgyvendina vienerių mokslo metų trukmės mokslinį projektinį STEAM darbą, kurio metu ne tik mokosi mokslinio darbo pagrindų, bet ir tyrinėja, kuria, eksperimentuoja, tikrina savo hipotezes bei gilinasi į pasirinktos mokslo srities temą.

Viena iš STEAM komandų pasirinko atlikti lėktuvų katastrofų priežasčių statistinę analizę, tad kartu su projektinio darbo vadove fizikos mokytoja Marina Glodeniene rugsėjo 26 d. lankėsi VILNIUS TECH Antano Gustaičio aviacijos institute.
Licėjaus komandą pasitiko instituto prodekanas Laurynas Šišovas, kuris pristatė instituto mokymo programas ir galimybes, parodė mokomąsias laboratorijas. Mokiniai apsilankė skrydžių simuliacijos kabinoje, skrydžių koordinatorių simuliacijos bokšte ir netgi įlipo į naikintuvą, kur išsiaiškino, kodėl jis nebetinkamas skraidyti. O štai Airbus lėktuvo piloto kabinoje tyrinėjo, iš kokių medžiagų gaminami šiuolaikinių lėktuvų sparnai.
Netradicinėje ugdymo erdvėje organizuojamas ugdymo procesas ne tik praturtina mokinius žiniomis, bet ir motyvuoja dar entuziastingiau gilintis į atliekamo projektinio STEAM darbo temos niuansus.
 
Dėkojame socialiniams partneriams už bendradarbiavimą ugdant licėjaus mokinius!
 
Skip to content