Mokiniai laikė tarptautinį vokiečių kalbos egzaminą DSD 1

Kovo 13 ir 15 dienomis vokiečių kalbos besimokantys 10–12 klasių mokiniai laikė tarptautinį vokiečių kalbos egzaminą DSD 1 diplomui gauti (Das Deutsche Sprachdiplom I).

Egzaminą sudarė 4 dalys: skaitymo, klausymo, rašymo bei kalbėjimo. Kalbėjimo dalyje moksleiviai ne tik pristatė savo ruoštas prezentacijas, bet ir turėjo galimybę pabendrauti su vokiečiu.

Remiantis Europos kalbų aplanku, besimokantiems užsienio kalbos gali būti nustatytas kalbos mokėjimo lygis: pradedantis vartotojas (A1 ir A2), savarankiškas vartotojas (B1 ir B2), geras vartotojas (C1 ir C2). Šią šešių kalbos mokėjimo lygių sistemą nuo A1 iki C2 supranta ir pripažįsta visos Europos šalys.

Šis diplomas yra vokiečių kalbos žinių įvertinimo A2 arba B1 lygiu įrodymas, plačiau atveriantis duris darbo galimybėms bei studijoms ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Turint šį sertifikatą, gerokai lengviau Vokietijoje įsidarbinti, mokytis profesijos, studijuoti kolegijoje ar lankyti paruošiamąsias studijas (vėliau stojant į universitetą).

Daugiau apie DSD 1 diplomą informacijos rasite čia: http://www.bva.bund.de/DE/Organisation/Abteilungen/Abteilung_ZfA/Auslandsschularbeit/DSD/node.html  (vokiečių kalba) ir https://en.wikipedia.org/wiki/Deutsches_Sprachdiplom_Stufe_I_and_II (anglų kalba).