MAKER FAIRE mugė sukvietė kūrėjus iš Lietuvos

2016 m. sausio 30 d., šeštadienį  į respublikinę School Mini Maker Faire mugę, apvainikavusią dviejų savaičių intensyvią inžinerinę – kūrybinę veiklą, rinkosi iniciatyvi ir smalsi Vilniaus inžinerijos licėjaus bendruomenė ir svečiai. Robotai, bepiločiai orlaiviai, pažangiomis technologijomis ir savo rankų pagalba sukurti daiktai – visa tai buvo galima pamatyti šį savaitgalį Vilniaus inžinerijos licėjuje vykusioje pirmojoje mokyklos  kūrėjų mugėje. Mugės dalyviai galėjo atsispausdinti trimatį savo sukurtą projektą, lazerine pjaustykle išsipjauti ženkliuką,  interaktyvia instaliacija –„Veloblenderiu“ susiplakti vaisių ir ledų kokteilį…

Renginyje taip pat buvo eksponuojami Vilniaus jėzuitų gimnazijos, Vilniaus Žemynos progimnazijos mokinių darbai, VGTU studentų darbai tema „Pozityvus teroras“.

Dvi savaitės prieš renginį mokykloje buvo įsikūrusi Meškėnų laboratorija (M-Lab) – mobili skaitmenizuotos gamybos laboratorija ir VGTU projektavimo klasė, kuriose vyko kūrybiniai inžinerijos ir projektavimo užsiėmimai mokiniams ir mokytojams, gimė įvairūs projektai ir gaminiai.

„Dėkoju Meškėnams už patrauklų pasiūlymą ir pasitikėjimą, kuris  dar labiau atskleidė inžinerijos dalyko patrauklumą ir galimybes: mokiniai, jau nuo pradinių klasių besimokantys pagal inžinerinio ugdymo programą, kūrybinių dirbtuvių metu turėjo išskirtinę galimybę susipažinti ir, įvaldę moderniąsias technologijas,  realizuoti savo  idėjas: pirmokai pasigamino raides ir laikrodį, trečiokai – lipdukus, penktokai, sujungę tradicinį medžio apdirbimo amatą su moderniomis elektronikos priemonėmis, pasigamino autentiškus pakabukus, aštuntokės – programuojamą LED kubą. Gimnazijos  klasių mokiniai gamino tradiciniu tapusį „gyvatėlės“  žaidimą panaudodami moderniąją LED –matricos technologiją, lazerio pagalba išsipjovė japonišką raidyną, padėsiantį išmokti sudėtingą kalbą, Bluetooth pagalba valdomą automobilio modelį“, – pasidžiaugė Vilniaus inžinerijos licėjaus direktorė Regina Mikalauskienė.

Mugėje su technologijų ir kūrybiško mokymosi entuziastais savo idėjomis dalijosi  Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados, Ugdymo plėtotės centro, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Robotikos mokyklos, KTU inžinerijos licėjaus, Respublikos technologijų mokytojų asociacijos, Vilniaus miesto mokyklų  ir verslo atstovai .

„School Mini Maker Faire“ yra oficialus renginių tinklas – visame pasaulyje vykstančių kūrėjų mugių – Maker Faire. Nuo šiol Maker Faire žemėlapyje bus ir Vilniaus inžinerijos licėjus.

Roberta Firavičiūtė, Dalius Barkauskas