Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimui – dainos Lietuvai

Mūsų VGTU inžinerijos licėjus mielai prisidėjo prie Tarptautinės komisijos (nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti) iniciatyvos sukurti „GYVĄ TAUTOS ŽIEDĄ“ Todėl kovo 10 d. 10 val. pradėjo renginį, skirtą 27-osioms Lietuvos Nepriklausomybės atgavimo metinėms paminėti. Pradinukai, t. y. trečių-ketvirtų klasių mokiniai šia proga nutarė surengti chorų draugystės festivalį „Daina Lietuvai“. Aktų salėje greta vienas kito sustojo apie 240 vaikų (tai iki šiol didžiausias jungtinis choras, dainavęs šioje salėje) ir deklamavo eilėraščius apie Lietuvą, skaitė prozos ištraukas ir galiausiai dainavo lietuvių liaudies ir lietuvių autorių dainas. Festivalį baigė bendra daina „Mūsų dienos kaip šventė“. Prie mažųjų dainorėlių noriai prisijungė ir dalyvavę svečiai – mokinių tėvai, seneliai, bendruomenės nariai.

Šiam renginiui mokiniai ruošėsi visą šventinį mėnesį nuo pat Vasario 16-osios dienos. Nes kaip ir rekomenduoja šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė, mokiniai nori Valstybės dieną paminėti neįprastai. Visą mėnesį vaikai ne tik mokėsi gražiausių dainų apie tėvynę, bet ir piešė šia tema piešinius (geriausieji apdovanoti renginio metu), darė tautines puokštes (geriausiųjų autoriai taip pat buvo apdovanoti). Visus vaikus ruošė 4 muzikos mokytojai.

Vaikai turėjo savo tautinę atributiką. Salė buvo puošta trispalviais paukščiais, kuriuos renginio metu laikė balionai. Pasibaigus renginiui vaikai į dangų paleido balionus su trijų spalvų iš popieriaus iškarpytais paukščiais.

Esame įsitikinę, kad vaikai, dalyvaudami šioje akcijoje ir ateityje jaus pilietinį pasididžiavimą savo valstybe, augs pilietiškais žmonėmis.

Rasa Praninskienė

Skip to content