Lietuvos mokinių vokiečių kalbos olimpiada 2024

Kovo 21-22 d. mokykloje vyko Lietuvos mokinių vokiečių kalbos olimpiada, kurioje dalyvavo III gimnazinių klasių moksleiviai, pasiekę B1 ir B2 lygius, bei vokiečių kalbos konkursas, kuriame A2 lygio užduotis atliko šalies aštuntokai.

Per olimpiados ir konkurso iškilmingą atidarymą dalyvius, mokytojus ir vertintojus pasveikino direktorė dr. Lina Bagdžiūnaitė-Litvinaitienė, Vokietijos ambasadorius dr. Cornelius Zimmermann, Goethe’s instituto direktorė Anna Maria Strauß ir Olimpiados bei konkurso vertinimo komisijos pirmininkė Beata Nikrevič.

Vokietijos ambasadorius akcentavo, jog vokiečių kalbos mokėjimas atveria ne tik papildomas galimybes mokslo bei verslo srityse, bet taip pat skatina ekonominį Lietuvos ir vokiškai kalbančių šalių bendradarbiavimą bei stiprina šalies saugumo garantijas.

Olimpiados metu mokiniai atliko įvairias kūrybines užduotis vokiečių kalba: rašė publicistinius tekstus jaunimo portalui, grupelėse rengė ir pristatė prezentacijas užduota tema, diskutavo aktualiomis temomis. Be to, penktadienį jie dalyvavo smagiame orientaciniame žaidime „Antakalnio takais“, kurį parengė VGTU inžinerijos licėjaus vokiečių kalbos mokytoja Kristina Sagaidak, o įgyvendinti padėjo Vilniaus universiteto vokiečių filologijos katedros studentės Gabija Misevičiūtė ir Greta Končiūtė.
 
Olimpiados ir konkurso nugalėtojai gavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos diplomus bei medalius. Ir pagrindinių nugalėtojų, ir atskirų rungčių laimėtojų laukė gausūs prizai, kuriuos įsteigė LIDL Lietuva, Vilniaus universitetas ir Vilniaus miesto savivaldybė. Per olimpiados uždarymą įkvepiantį sveikinimo žodį tarė LIDL Lietuva Korporatyvinių reikalų ir komunikacijos departamento vadovas Antanas Bubnelis.
 
Dvi olimpiados dalyvės – B2 lygio 3 vietos laimėtoja Gabrielė Stankauskaitė iš Vilniaus jėzuitų gimnazijos (vokiečių k. mokytoja Sigita Žurauskienė) ir B1 lygio 1 vietos laimėtoja Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijos mokinė Augustė Salominaitė (vokiečių k. mokytoja Vilija Juknevičienė), gavusios Goethe`s instituto stipendijas, liepos 15-22 d. kviečiamos dalyvauti Tarptautinėje vokiečių kalbos olimpiadoje IDO2024 Getingene ir atstovauti Lietuvą.
Skelbiame vokiečių kalbos olimpiados ir konkurso nugalėtojus ir nugalėtojas, nuoširdžiai sveikiname juos/jas ir jų mokytojas bei mokytojus.
 
A2 kalbos lygio laimėtojos:
I vieta Saulė Staniulionytė, Vilniaus Tuskulėnų gimnazija, mokytoja Rasa Mackonienė
II vieta Goda Staniulionytė, Vilniaus Petro Vileišio progimnazija, mokytojas Renata Mackevičienė
III vieta Beatričė Pučinskaitė, Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazija, mokytoja Jovita Ežerskienė
 
B1 kalbos lygio laimėtojos/ai:
I vieta Augustė Salominaitė, Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazija, mokytoja Vilija Juknevičienė
II vieta Austėja Butrimaitė, Kauno jėzuitų gimnazija, mokytoja Vilma Palienė
III vieta Paulius Petrauskas, VšĮ „Saulės” privati gimnazija, mokytojai Povilas Liperskis ir Edvinas Šimulynas
 
B2 kalbos lygio laimėtojos:
I vieta Atėnė Goštautaitė, Kauno jėzuitų gimnazija, mokytoja Lina Milkintienė
II vieta Debora Briaunytė , Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazija, mokytoja Jovita Ežerinskienė
III vieta Gabrielė Stankauskaitė, Vilniaus jėzuitų gimnazija, mokytoja Sigita Žurauskienė.
Vokiečių kalbos olimpiadą rengia Lietuvos neformaliojo švietimo agentūra – Lineša.

Internationale Deutscholympiade 2024 www.goethe.de/ido2024

Straipsnis parengtas pagal Goethe-Institut Vilnius informaciją

 

Skip to content