Licėjuje lankėsi moderni „Mobiliosios bioklasės“ laboratorija

2016 m. balandžio 8 d. licėjaus chemijos ir biotechnologijų  kabinete kelioms valandoms įsikūrė moderni mokslinė laboratorija. Tądien, padedami Vilniaus universiteto studentų ir aukštųjų technologijų kompanijos „Thermo Fisher Scientific“ mokslininkų, dvidešimt keturi licėjaus mokiniai tapo gyvybės mokslų tyrėjais. Vaikai mokėsi tikslaus pipetavimo, atliko eksperimentus su DNR: išsodino DNR „siūlus“, tyrė homogenizuotą erkę, ieškojo tariamam erkinio encefalito „virusui“ specifinių DNR sekų. Pasinėrę į molekulinės biologijos laboratorijos veiklą, mokiniai iš arti prisilietė prie gyvybės mokslų laimėjimų, susipažino su gamtos mokslų profesijomis, įgijo naujų žinių ir įgūdžių.  Mokiniai patyrė daug gerų emocijų, pažinimo džiaugsmą, jiems buvo įteikti jaunojo „Mobiliosios bioklasės“ tyrėjo pažymėjimai.

Esame dėkingi šio projekto sumanytojams ir mus aplankiusiai šauniajai „Mobiliosios bioklasės“ komandai – Matui, Kotrynai, Laurai, Emilijai, Justinai, Inetai, Marijai, Giedrei, Aistei ir Ievai. Nuoširdžiai ačiū mokyklos absolventei, dabar Vilniaus universiteto biochemijos studentei Kotrynai Markevičiūtei, trumpam grįžusiai į mokyklą savo pavyzdžiu parodyti įgytų žinių bei gebėjimų svarbą toliau mokantis ir pasirenkant profesiją.

„Mobiliosios bioklasės“ programą įgyvendina Vilniaus universitetas ir bendrove „Thermo Fisher Scientific“. „Thermo Fisher Scientific“ yra didžiausia pasaulio kompanija, siūlanti mokslo produktus ir paslaugas. UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ atstovauja moderniajai biotechnologijai, kuria ir gamina gyvybės mokslų tyrimų ir diagnostikos produktus.

Kiti pranešimai:

2016-01-21 „Licėjaus mokiniai lankėsi aukštųjų technologijų įmonėje“
2015-02-08 „Mobilioji bioklasė“: mokslo populiarinimo projektas mūsų mokykloje!“
2014-12-05 „Ekskursija į „Thermo Fisher Scientific“

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui
Violeta Laurinaitienė

Skip to content