Licėjaus antrokų pamoka su Kimočiais

„Kimočiai”- tai minkšti Japonijoje sukurti žaislai su emocijomis, kurie supažindina vaikus su jausmais: moko juos įvardinti, paaiškinti, moko empatijos, ugdo socialinius įgūdžius (japonų k. kimochi reiškia „jausmas“).

Kovo 12 d. VGTU inžinerijos licėjaus 2a klasės mokinė Kotryna, kuri su Kimočiais draugauja jau nuo darželio, atsinešė savo mylimus žaisliukus į klasę. Kimočiams buvo skirta visa klasės valandėlės pamoka. Vaikai kartu žaidė emocinio intelekto žaidimus, bandė atspėti vieni kitų jausmus, susikūrė klasės „Draugystės taisykles“, aptarė situacijas, kada jaučiasi gerai, o  kada – nemaloniai, svarstė, kas padeda ir kas trukdo nuoširdžiai draugystei.

Pamokoje dalyvavusių licėjaus psichologių ir  klasės mokytojos teigimu, ši programa labai reikalinga pradinėse klasėse, nes padeda vaikams ne tik pažinti, bet valdyti savo emocijas, moko tinkamai reaguoti į įvairias situacijas bendraujant. Todėl svarstoma šios programos metodinę medžiagą ir priemones įsigyti bei taikyti visose licėjaus 1-2 klasėse.

2a klasės mokinės Kotrynos mama Birutė Bakšienė

Skip to content