Komiksų kūrimo sprintas su Lina Itagaki

Ar įmanoma nupiešti mašiną per 1 min? O perpiešti per 5 sek? Sunku atsakyti nepabandžius, tačiau iš komiksų kūrėjos Linos Itagaki šias ir panašias užduotis gavę VGTU inžinerijos licėjaus Pradinio ugdymo skyriaus moksleiviai susidorojo puikiai.

Gegužės 2 d. vyko komiksų kūrybinės dirbtuvės, skirtos geriausiai komiksų konkurse pasirodžiusiems jauniesiems kūrėjams. Kūrybines dirbtuves vedė daug kam gerai pažįstama ir pamėgta knygų iliustratorė Lina Itagaki. Susitikimo pradžioje autorė papasakojo, kaip prasidėjo jos kūrybinis komiksų kūrimo kelias, vaizdžiai iliustravo, kaip gimsta istoriniai komiksai, kiek reikia pasiruošimo ir pastangų, kol skaitytojas gali džiaugtis galutiniu rezultatu. Autorė pasidalino, kad jos kūrybinis procesas prasideda nuo eskizų, kuriuos ji nupiešia gana greitai, o vėliau juos tobulina, apaugina detalėmis ir sukuria tai, kas nugula knygos puslapiuose.

Įkvėpti Linos Itagaki kūrybinės virtuvės istorijų ir vaizdų, vaikai nekantravo patys išbandyti savo jėgas ir išmokti ko nors naujo. Visos autorės sugalvotos užduotys buvo matuojamos laikmačiu, tad svarstymams, piešinių dailinimui laiko visiškai nebuvo. Reikėjo veikti čia ir dabar, ilgai nemąstant: nupiešti mašiną per 1 min, išreikšti arbatinuko linksmumą, liūdesį, mirusio būseną keičiant jo formą bei papildant detalėmis, bet nenaudojant veiduko išraiškos ir pan. Pasibaigus prasipaišymo užduotims, vaikai ėmėsi komiksų, bet ir juos kuriant tempas nebuvo lėtinamas. Be to, atsirado papildomas iššūkis, nes reikėjo realizuoti kito vaiko kūrybinę idėją ir pratęsti kuriamą istoriją. Užduotys nebuvo lengvos, bet dalyviai jas atliko maksimaliai susikoncentravę ir įsitraukę į kūrybinį procesą.

Į kūrybines dirbtuves buvo pakviesti bibliotekos organizuoto komiksų konkurso „Pasakojimo skrydis į komiksą“ dalyviai, sulaukę geriausių komisijos vertinimų. Dirbtuvių pabaigoje profesionali komiksų kūrėja Lina Itagaki išsirinko savo favoritus. Jai labiausiai patiko 2b kl. mokinės Vytautės Stončiūtės kūrinys „Pingvinuko gyvenimas“ ir puikiai šokio emociją perteikęs 4e kl. mokinės Luknės Putytės darbas. Knygų „Sibiro haiku“ ir „Nukas“ priešlapius papuošė originalūs iliustracijų kūrėjos autografai ir palinkėjimai.

Komiksų konkurso laureatai:

  • Titas Mateo Gallego, 1c
  • Herkus Mikšys, 1g
  • Vytautė Stončiūtė, 2b
  • Aurelija Orvidaitė, 3d
  • Luknė Putytė, 4e
  • Dominyka Beliakova, 4e
  • Jokūbas Dagys, 4f
  • Elena Grigelionytė, 4f
  • Vilius Dalinkevičius, 4f
  • Linas Suslavičius, 4f

Visus konkurso dalyvių darbus galima apžiūrėti VGTU inžinerijos licėjaus Pradinio ugdymo skyriaus bibliotekoje.

 

Skip to content