Licėjuje pasitikome Naujuosius – metalinės Žiurkės – metus!

2020 m. vasario mėn. 5 dieną VGTU inžinerijos licėjaus bendruomenė sutiko kinų Naujuosius Metus. Šventės svečius bei licėjaus bendruomenę sveikino licėjaus direktorė Regina Mikalauskienė, džiaugėsi gražiu bendradarbiavimu, susirinkusiems linkėjo sėkmingų metų. Renginyje dalyvavo svečiai iš VU Konfucijaus instituto: direktorius Balys Astrauskas ir direktorė prof. Zhou Jie bei instituto darbuotojai ir Lietuvoje dirbantys mokytojai-savanoriai iš Kinijos.

Šventinį koncertą vedė licėjaus gimnazistai A. Burneikytė ir A. Karalevičius. Koncerto metu garsais, spalvomis ir judesiais licėjaus teatro būrelio jaunieji aktoriai (vadovas J. Valančauskas) perteikė kinų Naujųjų Metų legendos interpretaciją, licėjaus pradinių klasių mokinių kolektyvas, vadovaujamas šokio mokytojos V. Petrokaitės, džiugino mažųjų pandų šokiu. Konfucijaus instituto direktorė prof. Zhou Jie ir direktorius Balys Astrauskas papasakojo apie rašmens (pavasaris) reikšmę ir istoriją, mat Kinijoje Naujieji Metai žymi pavasario pradžią ir yra pirmoji šio viltingo metų laiko šventė. Licėjaus muzikos mokytojų S. Kirkilienės ir G. Kovalenkienės mokiniai dainomis sveikino su Naujausiais Metais ir linkėjo geros kloties.

Po koncerto Konfucijaus instituto mokytojai-savanoriai pakvietė mokinius į kaligrafijos ir kinų tapybos dirbtuves. Sporto salėje licėjaus mokiniai išbandė kinų sporto šakas. Šventinį renginį vainikavo arbatos ceremonija, kurios metu sužinojome apie kinų arbatos rūšis, paragavome pu-erth arbatos.

Koncerte skambėjusios kinų dainos žodžiais sveikiname visus su Naujausiais – metalinės Žiurkės – metais!

Sveikiname jus su Naujaisiais Metais, linkime jums laimės!
Naujieji Metai ateina ir praeina,
Metai prašvilpia kaip strėlė,
Linkime, kad jūsų svajonės pildytųsi,
Linkime visiems ramių ir saugių metų!


Kinų naujieji metai (2020.02.05)

Skip to content