Kino edukacijos projekto „Film LT100“ kūrybinės dirbtuvės licėjuje

Gruodžio 6 d. VGTU inžinerijos licėjuje vyko kino edukacijos projekto „Film LT100” kūrybinės dirbtuvės, kuriose dalyvavo 5e klasės mokiniai.

Šis projektas – tai bendras Danijos kultūros instituto ir Lietuvos kino centras projektas, kurį įgyvendina VšĮ „Meno Avilys“ kartu su kino centru „Skalvija“.

Projekto komanda mokiniams atskleidė įvairių filmo kūrimo paslapčių: mokiniai generavo savo idėjas būsimam filmui, rašė scenarijus, filmavo mokydamiesi kadruoti, vėliau montavo savo filmukus, juos visi kartu peržiūrėjo ir aptarė.

Tai buvo pirmasis šios edukacijos etapas. Netrukus mokiniai keliaus į „Skalvijos“ kino centrą, kur jų laukia filmo „Arčiau debesų“ peržiūra ir aptarimas. Mokiniai taip pat turės galimybę didžiajame ekrane pamatyti ir savo pačių kūrybinius darbus.

Mokiniai tokią edukaciją įvertino kaip labai linksmą, bet tuo pačiu ir naudingą veiklą, apimančią matematikos, informatikos, lietuvių kalbos, inžinerijos ir kitas disciplinas. Ypač mokiniai akcentavo komandinio darbo bei bendradarbiavimo svarbą.