Kiekvienas gali padėti išrinkti geriausią fotokonkurso nuotrauką

Balandžio 2 d. minima Tarptautinė vaikų knygos diena. Tą dieną gimė žymus danų pasakininkas Hansas Christianas Andersenas. Sunku būtų nuginčyti faktą, kad knyga yra labai svarbus laimingos vaikystės ir sėkmingo suaugusiojo gyvenimo elementas. Istorijos, kurias įsileidžiame į savo vidų neabejotinai formuoja mūsų pasaulėžiūrą ir tampa neatsiejama mūsų esybės dalimi. 

Šiai ypatingai dienai paminėti buvo organizuojamas fotokonkursas „Mano mėgstamiausia skaitymo vieta“. Pradinių klasių moksleiviai buvo kviečiami dalintis vietomis, kur įvyksta skaitymo stebuklas. Ir pasirodo, kad skaitymas gali atitraukti dėmesį nuo fri bulvyčių, nukelti jei ne į kosmosą, tai ant medžio šakos, padėti tvarkyti agrastų derlių, būti jaukiu ritualu prieš miegą ar puikiu kelionių palydovu. 

Sulaukėme daug smagių ir išradingų nuotraukų, tad prašome jūsų pagalbos išrinkti vieną geriausią, kuri nustebino, privertė nusišypsoti ar priminė, kaip gera paimti įdomią knygą į rankas. Balsuoti galima Padlet platformoje balandžio 8–12 dienomis. Lemiamą sprendimą, kuri nuotrauka geriausiai iliustruoja skaitymo malonumą, priims komisija. Laimėtojas bus paskelbtas balandžio 16 d.

Tarptautinė vaikų knygos diena minima kasmet nuo 1967 m. Oficialus 2024 m. šios dienos rėmėjas – IBBY Japonijos skyrius, o raktinis žodis – „Vaizduotė“.

Šių metų kreipimasis – iškilios japonų rašytojos Eiko Kadono ir puikios japonų iliustruotojos Nanos Furiya bendradarbiavimo rezultatas. Pasak Eiko, skaitydami knygas atveriame duris į kitą pasaulį, o perskaitę pamatome pasaulį naujai. Ji kviečia kurti naują istoriją čia ir dabar.

Ant sparnų istorijos keliauja.

Trokšdamos išgirsti džiaugsmingą tavo širdies plakimą.

Eiko Kadono

Daugiau apie šių metų Tarptautinę vaikų knygos dieną skaitykite ČIA.

Fotokonkurso organizatorės bibliotekininkė Gerda Putnaitė ir anglų kalbos mokytojos Violeta Stankevičienė bei Neringa Leišienė linki malonių akimirkų su knyga.

Skip to content