Ketvirtokų kelionė į „Grikucio“ sodybą

Besibaigiant mokslo metams, gegužės 19 dieną, VGTU licėjaus 4a ir 4b klasių moksleiviai su mokytojomis Lina Kairiūkštiene ir Jovita Andrijauskaite dalyvavo edukacinėje programoje „Grikio kelias nuo sėjos iki pietų stalo“. Vaikai vyko į „Grikucio“ sodybą, esančią netoli Vilniaus, senoviniame Dzūkijos kaime, prie Merkio upės kranto. Ketvirtokus pasitiko svetingi sodybos šeimininkai Laima ir Kostas Mačioniai, po kelionės praalkusius vaikus jie pavaišino grikių žiedų arbata bei pyragu su mėlynių uogiene. Pasistiprinę kaimiškais, ekologiškais skanėstais, vaikai susipažino su senoviniais darbo įrankiais, spragilais kūlė grikius, malė senovinėmis girnomis, sijojo miltus, maišė tešlą ir kepė grikinius blynus. Kiekvienam valgytojui šeimininkas linkėjo pelėdos išminties, tykančio plėšrūno kantrybės (mokytojoms), lakštingalos balselio, lapės gudrumo, ežiuko kailio, erelio akių ir t. t.
Kai pilvukai užsipildė grikiniais blynais, sodybos šeimininkas Kostas papasakojo vaikams apie miško paukščius, apie seniau žmonių avėtą avalynę – vyžas, nagines, klumpes, veltinius, pamokė vaikus virgulėmis ieškoti požeminio vandens, atpažinti titnago uolieną, kurios gausu apylinkėse. Vaikai sužinojo, kaip seniau žmonės įžiebdavo ugnį.
Kol viena vaikų klasė su šmaikščiuoju „Grikucio“ sodybos šeimininku Kostu keliavo ant melagių tilto (kuris, beje, įgriūtų, jei juo žengtų melagis; paaiškėjo, jog nei 4a, nei 4b klasėse melagėlių nėra, visi ketvirtokai sėkmingai perėjo tiltą), šeimininkė Laima kitą klasę nusivedė į pamiškę skinti rūgštynių sriubai, parodė kiaušinį dedančią vištą, perinčią antį, išmokė vaikus linksmų lauko žaidimų.
Galiausiai smalsūs moksleiviai galėjo mėgautis laisvu laiku: žaidė tinklinį, medinėmis lauko šaškėmis, mėtė kamuolį, mergaitės pynė pienių vainikus ir puošė mokytojas. O netrukus „Grikucio“ šeimininkė pakvietė sodybos svečius ragauti ant laužo virtos sriubos. Rūgštynių sriuba buvo tokia gardi, kad vaikai ne kartą prašė pakartoti. Tai maloniai nustebino kartu važiavusias mamas, kurioms vaikų apetitas sriubai prilygo neregėtam stebuklui. Laikas sodyboje pralėkė akimirksniu. Vaikai mielai būtų viešėję ilgiau…
Ši ekskursija su pirmosiomis mokytojomis ketvirtokams buvo paskutinė, todėl labai smagu, kad kelionė į „Grikucio“ sodybą vaikams ir mokytojoms paliko daug įspūdžių: visi puikiai praleido dieną, sužinojo naujų dalykų, atrado naujų skonių, mėgavosi saule, grynu oru, gražia gamta, išpuoselėta aplinka ir nerūpestingu šėlsmu draugų būryje.

4a klasės mokinės Katrės Radzevičiūtės mama Vitalija Radzevičienė

Skip to content