Jungiamės prie iniciatyvos „Go Red for Dyslexia“

Jau ketvirtus metus iš eilės Lietuvos mokyklos kviečiamos spalio mėnesį skirti DISLEKSIJOS pažinimui ir supratimui. Tarptautinės iniciatyvos „Go Red for Dyslexia“ (liet. „Tapk raudonu dėl disleksijos“) tikslas – skatinti visuomenę kalbėtis apie šį mokymosi sutrikimą ir palaikyti skaitymo sunkumų patiriančius vaikus. Mūsų mokyklos bendruomenė taip pat jungiasi prie Disleksijos pažinimo ir supratimo kampanijos organizuojamos veiklos ir kviečia visus mokyklos bendruomenės narius domėtis bei kalbėtis apie šį paplitusį sutrikimą. Kaip galite prisidėti?

Siekdama sumažinti raudonos spalvos galią pažymint klaidas sąsiuviniuose, „Go Red for Dyslexia“ iniciatyva panaudoja raudonos spalvos jėgą atkreipdama visų mūsų dėmesį į disleksijos sutrikimą, nuo kurio kenčia net 10% žmonių. Tai reiškia, kad Lietuvoje su skaitymo/rašymo sunkumais susiduria daugiau nei 32 000 mokinių (remiantis EDA duomenimis). Todėl spalio 13 d. visi galintys kviečiami į mokyklą ateiti dėvint ryškiai raudonos spalvos drabužius.

Raudona spalva šiai iniciatyvai pasirinkta ne šiaip sau. Šie vaikai labai bijo raudonos spalvos, nes mokytojai klaidas taiso raudonu rašikliu. Nebijokime raudonos spalvos, nebijokime klaidų, kurių vaikai padaro turbūt daugiau nei kiti, bet iš tikrųjų jie labai kūrybingi, apdovanoti didele fantazija.