Išvyka į „Vikingų kaimą“

VGTU inžinerijos licėjaus 4c klasės mokiniai gegužės 23 dieną vyko į „Vikingų kaimą“. Tai patyrimų muziejus po atviru dangumi, skirtas visiems vaikams – ir amžiumi, ir širdimi.

Pirmiausia atvykusius vaikus pasitiko senovinio kaimo šeimininkai. Visus dalyvius aprėdė senoviniais rūbais ir kartu su vaikais leidosi ieškoti baltų senosios praeities –  protėvių kaimo, įsikūrusio gražiame upės slėnyje su gyva 1000 metų senumo istorija.

Pirmiausia kaimo šeimininkai kvietė vaikus  patyrinėti baltų karybą. Moksleiviai turėjo  puikią progą pasijusti “senovinio kario kalyje“. Buvo supažindinti su to meto kario apranga, ginkluote, gyvenimo būdu. Vyko karių pratybos, vaikai tapo viena komanda, treniravosi ir mokėsi įvairių taktinių manevrų: svaidė mažąsias ietis – akstis; sudarė įvairias apsaugines skydų kombinacijas.

Po to moksleiviai susipažino  su  senovinio žmogaus mitybos racionu, t.y.: kas buvo auginama, kuo mito, kada ir iš kur į Lietuvą atkeliavo įvairūs maisto produktai. Visiems buvo paskirstyti darbai, nes reikėjo ruoštis viduramžių puotai: kūrenti virtuvės laužus, virti  arbatą, skrudinti grūdus, kepti blynus taip, kaip tai darydavo mūsų protėviai. 

 „Vikingų kaime” mokiniai ne tik pramogavo, bet  ir mokėsi.

                                                                                                                                       4c klasės mokytoja Vitalija Kikutienė