Inžinerijos savaitė 2023

2023 m. kovo 27–31 dienomis VGTU inžinerijos licėjuje tradiciškai buvo surengta Inžinerijos savaitė 2023, kurios metu mokiniai ir mokytojai dalyvavo įvairiose inžinerinėse veiklose, skirtose aktyvinti inžinerinį mąstymą, kūrybiškumą bei skatinti inovatyvų požiūrį į ugdymo proceso organizavimą.

Licėjaus inžinerijos mokytojai pakvietė pradinių klasių mokinius priimti „Juodosios dėžės iššūkį“ ir sukurti inžinerinį gaminį, kuris padėtų funkcionaliai išspręsti kasdienės aplinkos problemas, 6 klasių mokiniai dalyvavo Minecraft iššūkyje, kurio metu kūrė šventinius licėjaus logotipus, simbolizuojančius jau 60-uosius licėjaus istorijos jubiliejinius metus. Visą savaitę mokiniai dalyvavo kitokiose inžinerinėse pamokose, o 7–8 klasių mokiniai, lydimi savo klasių vadovų, inžinerinius įgūdžius tobulino inžinerinėse ekskursijose VILNIUS TECH, Aplinkos apsaugos departamente, Energetikos ir technikos muziejuje, Valstybės pažinimo centre, Vilniaus vandenyse, Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje, Operos ir baleto teatre, MB „Mėgintuvėlis LT“ ir kt.

Daugiau nei 200 licėjaus I–IV klasių gimnazistų turėjo unikalią galimybę apsilankyti įvairiose verslo ir valstybinėse įstaigose, kur ne tik buvo supažindinti su įmonių veikla, bet ir patys galėjo praktiškai išmėginti kai kuriuos įmonių veiklos modelius. Į inžinerines-praktines ekskursijas gimnazistus pakvietė tokios įmonės kaip: didžiausia Lietuvos vaizdo žaidimų kūrimo ir leidybos įmonė  Nordcurrent, UAB Merko statyba, UAB Thermo Fisher Scientific Baltics, kurianti ir gaminanti gyvybės mokslų produktus moksliniams tyrimams ir diagnostikai, AB Lietuvos geležinkeliai, LR Konstitucinis teismas, aukštųjų technologijų įmonė Teltonika, IBM – viena didžiausių IT programinės ir techninės įrangos prekybos bendrovė, teikianti infrastruktūros ir konsultavimo paslaugas, Lietuvos nacionalinis dramos teatras, ESO, Ignitis Renewables, Ignitis grupė.

Paskutinę Inžinerijos savaitės 2023 dieną VGTU inžinerijos licėjaus direktorė dr. Lina Bagdžiūnaitė-Litvinaitienė kartu su direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ernesta Smalinske licėjuje sutiko minėtųjų įmonių atstovus, kuriems pristatė Ugdymo partnerių programos projektą. Šia programa siekiama atverti licėjaus mokytojams ir mokiniams platesnes ugdymo programos praktinio pritaikomumo galimybes. Programos tikslas – sudaryti sąlygas efektyviam bendradarbiavimui tarp verslo įmonių, mokslo įstaigų bei kitų organizacijų ir Licėjaus užtikrinant bendrojo ir inžinerinės krypties ugdymo kokybės gerinimą bei formuojant mokinių tikslinį inžinerinių sričių mokslų ir specialybių pasirinkimą.

Mokinių įspūdžiai iš inžinerinių ekskursijų:

 „Kelionė į Merko statybų įmonę labai patiko. Sužinojau, kaip vyksta statybos, kokius etapus turi pereiti, kad pradėtų vykti darbai, kas rengia statybas.“ (Kristupas, 9 klasė)

Buvo smagu pamatyti, kaip vyksta statybos, kaip, laikui bėgant, kinta pastato įvaizdis. Labai malonus personalas, atsakė į visus klausimus, net į tuos, kurie nebuvo įgarsinti dėl nedrąsos. Iš ekskursijos išėjome su daugybe atsakymų ir apmąstymų.“ (Mirėja, 10 klasė)

„Ekskursija po statybų įmonės „Merko” statomus ir jau pastatytus projektus patiko. Buvo įdomu apžiūrėti, kaip vyksta statybos – iš blokų statomi namai. Taip pat patiko apžiūrėti jau įgyvendintus projektus tiek iš vidaus, tiek iš išorės. Ekskursijos metu buvo papasakota apie daug įvairių dalykų: būstų statybą, kainas, darbuotojų pareigas.“ (Vilius, 10 klasė)

„Apsilankymas Konstituciniame Teisme praplėtė akiratį apie Lietuvos Konstituciją, teisininkų darbą. Turėjome puikią galimybę apsilankyti posėdžių salėje, išgirdome teisininkų dienotvarkę, sudalyvavome trumpoje viktorinoje bei uždavėme klausimų. Po to pasivaikščiojome nedideliame, tačiau labai turiningame muziejuje, kuriame sužinojome apie Konstitucinio Teismo istoriją. Bendras įspūdis puikus, smagu turėti galimybe taip neįprastai, bet įdomiai praleisti inžinerijos savaitę.“ (Patricija G., Neringa V., 10a)

Inžinerijos savaitė 2023

Skip to content